Уживајте во Банско (01.09-03.09.2017)! 50% попуст на 2 ноќевања со појадок (ВВ) или со појадок и вечера (НВ) во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско

РАСПРОДАДЕНО

Уживајте во Банско (01.09-03.09.2017)! 50% попуст на 2 ноќевања со појадок (ВВ) или со појадок и вечера (НВ) во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско

Цена

1,860 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,720 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1,860 ден.

 • Tzar Simeon 72 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 869 00

 • gardenia.reservations@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува 2 ноќевања (01.09-03.09.2017) во тип на сместување по избор:

 • 2 ВВ ноќевања во економична двокреветна соба, цена: 3720 ден. (60 еур.) 1860 ден. (30 еур.)
 • 2 ВВ ноќевања во стандардна двокреветна соба, цена: 3968 ден. (64 еур.) 1984 ден. (32 еур.)
 • 2 НВ ноќевања во економична двокревтна соба, цена: 5084 ден. (82 еур.) 2542 ден. (41 еур.)
 • 2 НВ ноќевања во стандардна двокревтна соба, цена: 5332 ден. (86 еур.) 2666 ден. (43 еур.)

Во цената е вклучено:

 • Појадок или појадок и вечера во ресторанот на хотелот според избраниот пакет
 • Користење на СПА центарот: затворен базен, сауна, парна бања, џакузи
 • Користење на фитнес центарот
 • Интернет 
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и данок

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2017 до 03.09.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Доплати:
 • За прво дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни е бесплатно
 • За второ дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 8 евра на база ноќевање со појадок (BB)
 • За второ дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 11 евра на база ноќевање со појадок и вечера (НB)
 • За дете од 7 до 11,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 10 евра на ден за сместување на редовен кревет (ВВ)
 • За дете од 7 до 11,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 13 евра на ден за сместување на дополнителен кревет (НВ)
 • За трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 13 евра на база ноќевање со појадок (ВВ)
 • За трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 18 евра на база ноќевање со појадок (НВ)
 • Доплата за еднокреветна соба 15 евра на ден;
 • Доплата за луксузна соба 15 евра на ден по соба
 • Доплата за претседателски апартман 25 евра на ден по апартман
 • Доплата за сместување во соба со балкон 6 евра на ден по соба
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот. 
 • За време на вечерата не се вклучени пијалоци
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Понудата не важи за групни резервации

Опис

На 02.09.2107 во Банско ќе се одржува бесплатен концерт на балканската ѕвезда Драгана Миркович како дел од "Банско Балкан Фест" 2017 и вие ќе имате можност да го посетите!

Повеќе информации за концертот може да видите ТУКА.

Хотелот Park Hotel Gardenia со 4 ѕвезди е лоциран во центарот на Банско на 5 минутно возење до жичарата. Хотелот кој е отворен во 2006 година е проектиран од најдобрите архитекти од Русија и Бугарија. Комбинацијата на камен и дрво допринесува за топлата и пријатна атмосфера. Високопрофесионалниот персонал ќе ви го направи престојот уште попријатен и удобен.

Овој хотелски комплекс се наоѓа до градскиот парк, што претставува одлична можност за прошетки или меѓу многубројните дрвја и езеро, како и одлични тури по велосипедските патеки. Сите соби се опремени со централно греење, пристап до интернет. Хотелот исто така располага со бар, модерен СПА центар, елегантен ресторан со италијански енетриер, конференциска хала, паркинг, 24/7 рецепција.

За удобност на гостите собите се опремени со телефон, телевизор, сеф, мини бар, интернет пристап, греење, бања. Барот во лобито е со капацитет од 110 места и Wi-fi. Тука гостите може да уќуваат во големиот избор на пијалоци, коктели, пецива, салати и сендвичи.

Спа центарот “Gardenia” е модерен центар за убавина и здравје. Постеителите може да уживаат во 70 типови на масажа на лице и тело, солариум, базен, џакузи, детски базен, сауна, парна бања и фитнес центар. Италијанскиот ресторан со летна тераса им нуди на гостите ексклузивно мени.

Тука ќе имате можност да одберете не само Италијански специјалитети, но и специјалитети од цел свет. Терасата е со прекрасен поглед кон Пирин планина.

Kukeri Mehana е најатрактивното место во хотелскио комплекс со капацитет за 400 гости и типичен Бугарски енериер, од дрво, камен и метал. На менито може да најдете морски специјалитети, традиционална Бугарска храна, локални специјалитети, Арапска кујна.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ