Уживајте во Банско (11.09-30.11.2017)! 50% попуст на ноќевањe со појадок и вечера (НВ) или All Inclusive ноќевање во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско

РАСПРОДАДЕНО

Уживајте во Банско (11.09-30.11.2017)! 50% попуст на ноќевањe со појадок и вечера (НВ) или All Inclusive ноќевање во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско

Цена

1,302 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,604 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1,302 ден.

Купени : 140

 • Tzar Simeon 72 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 869 00

 • gardenia.reservations@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува 1 ноќевањe (11.09-30.11.2017) во тип на сместување по избор:

 • All Inclusive ноќевање во економична двокреветна соба, цена: 3100 ден. (50 еур.)  1550 ден. (25 еур.)
 • All Inclusive ноќевањe во стандардна двокреветна соба, цена: 3348 ден. (54 еур.) 1674 ден. (27 еур.)
 • НВ ноќевањe во економична двокревтна соба, цена: 2604 ден. (42 еур.)  1302 ден. (21 еур.)
 • НВ ноќевањe во стандардна двокревтна соба, цена: 2728 ден. (44 еур.) 1364 ден. (22 еур.)

Во цената е вклучено:

 • Користење на базен, сауна, парна бања, фитнес и џакузи
 • WiFi, интернет, мини сеф
 • Туристичка тракса и ДДВ

 


Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.09.2017 до 30.11.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Доплати:
 • За прво дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни е бесплатно
 • За второ дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 11 евра на база ноќевање со појадок и вечера (НB)
 • За второ дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 13 евра на база All Inclusive ноќевање 
 • За дете од 7 до 11,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 13 евра на база ноќевање со појадок и вечера (НВ)
 • За дете од 7 до 11,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 16 евра на база All Inclusive ноќевање
 • За дете од 7 до 11,99 години сместено со еден возрасен се доплаќа 17 евра на база ноќевање со појадок и вечера (НВ)
 • За дете од 7 до 11,99 години сместено со еден возрасен се доплаќа 21 евра на база All Inclusive ноќевање
 • За трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 17 евра на база ноќевање со појадок и вечера (НВ)
 • За трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 21 евра на база All Inclusive ноќевање
 • Доплата за еднокреветна соба 15 евра на ден
 • Доплата за луксузна соба 15 евра на ден по соба
 • Доплата за претседателски апартман 25 евра на ден по апартман
 • Доплата за сместување во соба со балкон 6 евра на ден по соба
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот. 
 • За време на вечерата не се вклучени пијалоци за НВ аранжман
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Понудата не важи за групни резервации
 • За закуп на соба потребно е да престојувате минимум две ноќи

Опис

Програма All Incluive:

08:00-10:00ч - Појадок, шведска маса + кафе, чај и сок

12:00-13:30ч - Ручек, шведска маса + кафе, чај, сок, наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци

16:00- 17:30ч - Попладневна закуска, шведска маса + кафе, чај, сок 

19:00-21:00ч - Вечера, шведска маса + сок, наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци

При помалку од 20 гости храната е со однапред одредено мени.

Хотелот Park Hotel Gardenia со 4 ѕвезди е лоциран во центарот на Банско на 5 минутно возење до жичарата. Хотелот кој е отворен во 2006 година е проектиран од најдобрите архитекти од Русија и Бугарија. Комбинацијата на камен и дрво допринесува за топлата и пријатна атмосфера. Високопрофесионалниот персонал ќе ви го направи престојот уште попријатен и удобен.

Овој хотелски комплекс се наоѓа до градскиот парк, што претставува одлична можност за прошетки или меѓу многубројните дрвја и езеро, како и одлични тури по велосипедските патеки. Сите соби се опремени со централно греење, пристап до интернет. Хотелот исто така располага со бар, модерен СПА центар, елегантен ресторан со италијански енетриер, конференциска хала, паркинг, 24/7 рецепција.

За удобност на гостите собите се опремени со телефон, телевизор, сеф, мини бар, интернет пристап, греење, бања. Барот во лобито е со капацитет од 110 места и Wi-fi. Тука гостите може да уќуваат во големиот избор на пијалоци, коктели, пецива, салати и сендвичи.

Спа центарот “Gardenia” е модерен центар за убавина и здравје. Постеителите може да уживаат во 70 типови на масажа на лице и тело, солариум, базен, џакузи, детски базен, сауна, парна бања и фитнес центар. Италијанскиот ресторан со летна тераса им нуди на гостите ексклузивно мени.

Тука ќе имате можност да одберете не само Италијански специјалитети, но и специјалитети од цел свет. Терасата е со прекрасен поглед кон Пирин планина.

Kukeri Mehana е најатрактивното место во хотелскио комплекс со капацитет за 400 гости и типичен Бугарски енериер, од дрво, камен и метал. На менито може да најдете морски специјалитети, традиционална Бугарска храна, локални специјалитети, Арапска кујна.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ