Велигденски патувања! 30% попуст на 3 ноќевања со појадок или појадок и вечера за двајца во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско (26.04-29.04.2019)

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

12489 ден.

Попуст

30%

Заштеда

3747 ден.

Купени: 1

 • Tzar Simeon 72

  Одведи ме таму

  +359 749 869 00

  gardenia.reservations@gmail.com

Добивате

Понудата е за двајца + дете до 6 години за 3 ноќевања во сместување по избор

Опции на понудата:

3 BB ноќевања во економична двокреветна соба 12,489 ден. (201 еур)
8,742 ден. (141 еур)
3 HB ноќевања во економична двокреветна соба 14,437 ден. (233 еур)
10,106 ден. (163 еур)
3 BВ ноќевања во стандардна двокреветна соба 13,109 ден. (211 еур)
9,176 ден. (148 еур)
3 НВ ноќевања во стандардна двокревтна соба 15,146 ден. (244 еур)
10,602 ден. (171 еур)

Во цената е вклучено:

 • 3 BB/HB ноќевања за двајца
 • Користење на базен, парна бања и џакузи
 • WiFi, интернет, мини сеф
 • Свечена Велигденска вечера во таверна Кукери (28.04.2019)
 • Боење на велигденски јајца, со избор за најдоброто
 • Велигденски подароци за најмалите
 • Велигденска погача и јајца за сите гости
 • Забава со DJ на 28.04.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.04.2019 до 29.04.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Доплати:
 • За прво дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни е бесплатно
 • За второ дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 50% од цената на купонот
 • За дете од 6-12 години се доплаќа 65% од цената на купонот
 • За единечно сместување се доплаќа 80% од цената на купонот
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба доплаќа 70% од цената на купонот
 • Дополнителниот кревет во двокревтна стандардна соба е едничена фотеља на расклопување а во двокреветна lux соба е дупла софа на расклопување
 • Хотелот нуди транспорт до Елешнитса на 28.04.2019 за да го посетите Кукер фестивалот. Цената е 5 евра по човек за група од најмалку 8 луѓе.
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот.
 • За време на вечерата не се вклучени пијалоци за НВ аранжман
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Понудата не важи за групни резервации

Опис

Хотелот Park Hotel Gardenia со 4 ѕвезди е лоциран во центарот на Банско на 5 минутно возење до жичарата. Хотелот кој е отворен во 2006 година е проектиран од најдобрите архитекти од Русија и Бугарија. Комбинацијата на камен и дрво допринесува за топлата и пријатна атмосфера. Високопрофесионалниот персонал ќе ви го направи престојот уште попријатен и удобен.

Овој хотелски комплекс се наоѓа до градскиот парк, што претставува одлична можност за прошетки или меѓу многубројните дрвја и езеро, како и одлични тури по велосипедските патеки. Сите соби се опремени со централно греење, пристап до интернет. Хотелот исто така располага со бар, модерен СПА центар, елегантен ресторан со италијански енетриер, конференциска хала, паркинг, 24/7 рецепција.

За удобност на гостите собите се опремени со телефон, телевизор, сеф, мини бар, интернет пристап, греење, бања. Барот во лобито е со капацитет од 110 места и Wi-fi. Тука гостите може да уќуваат во големиот избор на пијалоци, коктели, пецива, салати и сендвичи.

Спа центарот “Gardenia” е модерен центар за убавина и здравје. Постеителите може да уживаат во 70 типови на масажа на лице и тело, солариум, базен, џакузи, детски базен, сауна, парна бања и фитнес центар. Италијанскиот ресторан со летна тераса им нуди на гостите ексклузивно мени.

Тука ќе имате можност да одберете не само Италијански специјалитети, но и специјалитети од цел свет. Терасата е со прекрасен поглед кон Пирин планина.

Свечена Велигденска вечера во таверна Кукери 

 • Тристепено традиционално бугарско мени
 • Пијалоци: минерална вода, 1 безалкохолен пијалок, 50мл бугарска ракија и 1/2 шише вино по избор (бело, црвено или розе)

Kukeri Mehana е најатрактивното место во хотелскио комплекс со капацитет за 400 гости и типичен Бугарски енериер, од дрво, камен и метал. На менито може да најдете морски специјалитети, традиционална Бугарска храна, локални специјалитети, Арапска кујна.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.