Есенски релакс во најголемиот минерален спа центар во с. Бања (18.09 - 04.11.2017)! До 30% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Термо СПА Хотел Римска Бања

РАСПРОДАДЕНО

Есенски релакс во најголемиот минерален спа центар во с. Бања (18.09 - 04.11.2017)! До 30% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Термо СПА Хотел Римска Бања

Цена

1,457 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,065 ден.

Попуст

29%

Заштеда

608 ден.

Купени : 166

 • с. Бања 2778, општина Разлог, област Благоевград, Бугарија Разлог

 • +359889 005566

 • reception@rimskabania.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање за денови по избор:

 • Ноќевање со појадок и вечера (петок-сабота), цена: 2294 ден. (37 eur) 1612 ден. (26 eur)
 • Ноќевање со појадок и вечера (недела-четврток), цена: 2065 ден. (33.3 eur) 1457 ден. (23.5 eur)

Дополнително вклучено е во понудата:

 • користење на термален СПА центар: два базени со минерална вода со температура на водата 31°С и 35°С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, ледена соба, фитнес, зона за релаксација
 • користење на комбинирано спортска игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал)
 • WiFi интернет во целиот хотел
 • паркинг со видео надзор
 • туристичка такса и ДДВ

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.09.2017 до 04.11.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Во периодот од 21.09 - 23.09.2017 нема слободни места во хотелот
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Потребно е да купите минимум два купони за закуп на двокреветна соба, односно престој на две лица
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Во цената се вклучени туристичка такса и осигурување
 • Секоја соба е опремена со електронски сеф 
 • Бесплатно користење на бебешко креветче во собата и бебешко столче во ресторанот (на барање на гостите)
 • Пријавувањето во хотелот е од 14:00ч, а напуштањето на собите до 12:00ч
 • Сите доплати се плаќаат директно во хотелот:
 • За дете до 4 години е бесплатно
 • За дете до 4 до 11.99 години се доплаќа 10 евра од ден 
 • За трет возрасен се доплаќа 20 евра од ден 
 • Доплата за upgrade во студио 3 евра од ден. 
 • Доплата за upgrade во апартман 5 евра од ден. 
 • Доплата за единечна соба 5 евра од ден.

Опис

Термалниот Спа Хотел “Римска бања” се наоѓа во селото Бања во Разлог и е опкружен со Рила, Пирин и Родопските планини, на само 5 километри од ски-центарот Банско. Областа изобилува со раскошна природа и два национални паркови. Хотелот располага со 5 еднокреветни соби, 53 двокреветни соби, 2 студиа, 19 апартмани и 9 луксузни апартмани.

Секоја соба има тоалет и купатило со када, туш, СОС систем, фен за коса, крпи и бањарки. Минералната вода, покрај во термалните базени, тече и од чешмите во вашата бања. Сите соби располагаат со кабловска телевизија, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција низ целиот хотел и електронски сефови.

Мирен и релаксирачки одмор е гарантиран во Термалниот Спа Хотел “Римска бања”! СПА комплексот на термалното лекувалиште Римска Бања е прекрасно место со домашна атмосфера, каде што може да се релаксирате, да се одморите и истовремено да се грижите за вашето здравје. Спа третманите ќе Ви овозможат да се чувствувате подобро, да се подмладите и да ја вратите душевната хармонија и телесната енергија. СПА третманите особено се препорачуваат на лица со помали проблеми со крвните садови, кожни заболувања, болести на зглобовите и нервните завршетоци, настинки, или постојано имат недостаток на енергија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Ibrakadabra

На Booking.com регуларна цена за 2ца на база ПП (полупансион) чини 58еу, преку вас кошта 2*26 = 52еу за време викенд. вкупна заштеда е 6еу = 360 денари т.е. 180 денари по човек... не знам кај ја гледате заштедава од 744 по лице. Да не се лажеме...

Член на Grouper од: 02-02-2011

biljanaadmin

@Ibrakadabra Цените според кои се подготвуваат зделките се преземени од ценовникот на хотелот Римска Бања кој ни го испраќаат одговорни лица од хотелот со цел изготвување на зделка за даден период на користење и за истото ние немаме влијание. Booking е друг сервис и наведените цени се во договор со самиот хотел.

Член на Grouper од: 09-02-2015
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ