Зимска релаксација во Боровец (01.02 - 02.03.2019)! Едно ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба во Hotel Samokov 4*

РАСПРОДАДЕНО

Зимска релаксација во Боровец (01.02 - 02.03.2019)! Едно ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба во Hotel Samokov 4*

Цена

2,480 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,480 ден..

Попуст

0%

Заштеда

0 ден..

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • simonovski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба во Hotel Samokov 4* за термин по избор + користење на внатрешен базен:

 • Термин 05.01 - 11.01.2019 или 02.02 - 20.02.2019, цена: 2824 ден.
 • Термин 12.01 - 01.02.2019 или 21.02 - 02.03.2019 год., цена: 2480 ден.

Доплати:

 • Доплата за дополнителен кревет за возрасен за термин 05.01 - 11.01.2019 или 02.02 - 20.02.2019, цена: 2824 ден. 2400 ден.
 • Доплата за дополнителен кревет за возрасен за термин Термин 12.01 - 01.02.2019 или 21.02 - 02.03.2019 год., цена: 2480 ден. 2108 ден.
 • Доплата за дополнителен кревет за дете од 5-11.99 год. за термин 05.01 - 11.01.2019 или 02.02 - 20.02.2019, цена: 2824 ден. 1412 ден.
 • Доплата за дополнителен кревет за дете од 5-11.99 год. за термин Термин 12.01 - 01.02.2019 или 21.02 - 02.03.2019 год., цена: 2480 ден. 1240 ден.
 • Туристичка такса по лице по ден, цена: 62 ден. 62 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.01.2019 до 02.03.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони по лице
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Максимален сместувачки капацитет во стандардна двокреветна соба е 2+1 (2 возрасни и 1 дете)
 • Во цената на купонот вклучено е користење на внатрешниот базен
 • Доплати:
 • Доплата за дополнителен кревет за возрасен за термин 05.01 - 11.01.2019 или 02.02 - 20.02.2019, цена: 2824 ден. 2400 ден.
 • Доплата за дополнителен кревет за возрасен за термин Термин 12.01 - 01.02.2019 или 21.02 - 02.03.2019 год., цена: 2480 ден. 2108 ден.
 • Доплата за дополнителен кревет за дете од 5-11.99 год. за термин 05.01 - 11.01.2019 или 02.02 - 20.02.2019, цена: 2824 ден. 1412 ден.
 • Доплата за дополнителен кревет за дете од 5-11.99 год. за термин Термин 12.01 - 01.02.2019 или 21.02 - 02.03.2019 год., цена: 2480 ден. 1240 ден.
 • Туристичка такса по лице по ден, цена: 62 ден. 62 ден.
 • Потребно е да купите купон за доплатите од соодветната опција во зделката
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Задолжително патничкото осигурување
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат

Опис

Опкружен со борова шума, овој хотел се наоѓа во Боровец, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. 

Опис на соби:

Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Капацитет и услуга:

Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. Хотелот располага со куглана, како и билијард и пинг - понг објекти.
Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација. Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ