Best of Дестинација Македонија! Комбинација на езеро, зеленило и луксузен амбиент (Септември-Октомври)! До 43% попуст на ноќевање, ноќевање со појадок или појадок и вечера за две лица во Хотел Силекс 4*, Охрид

Цена од

2976 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

5208 ден.

Попуст

43%

Заштеда

2232 ден.

Добивате

Опции на понудата:

BB ноќевање за две лица 5,208 ден. (84 еур)
2,976 ден. (48 еур)
Ноќевање за две лица 2,852 ден. (46 еур)
НВ ноќевање за две лица 5,952 ден. (96 еур)
3,596 ден. (58 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вчера во двокреветна соба
 • Користење на сауна

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.09.2019 до 31.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Може да купите повеќе купони за повеќедневен престој
 • Сместувањето е во двокреветна соба и потребни е да купите 2 купони, односно да престојувате 2 лица
 • За еднокреветна соба потребно е да купите купон и доплата на лице место во хотелот од 8 евра
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Количините се ограничени

Одберете Тим Билдинг патување во Дестинација Македонија! Пополнете ја оваа ФОРМА и ние ќе ви ја испратиме најдобрата понуда!

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на invoicing@grouper.mk
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на invoicing@grouper.mk
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Хотел Силекс

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле. Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м. Ваквата локација е одлична можност за соединување на планинскиот и езерскиот туризам.

Карактеристики на собата:

 • Бања
 • Тераса
 • LCD Телевизор
 • Фен
 • Бесплатен WI-FI
 • Кабелски телевизиски канали
 • Интернационална директна телефонска линија
 • Клима уред
 • Мини бар
 • Собна услуга
 • Нарачано будење

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.