Дочек на Стара Нова Година во Хотел Силекс 4* (13.01.2019)! 50% попуст на ноќевање + свечена вечера за прослава на Стара Нова Година во Охрид во вредност од 3540 ден. по цена од 1770 ден.

Цена

1770 ден.

Вредност

3540 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1770 ден.

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба (13.01.2019)
 • Свечена вечера + еден домашен пијалок
 • Забава за Стара Нова Година со група Деспина

*Програмата можете да ја видите во ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.01.2018 до 13.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата важи за ноќевање со свечена вечера на датум 13.01.2019 (Дочек на Стара нова година) 
 • За дополнително ноќевање за престој пред или после 13.01.2019 се доплаќа дирекно во хотелот
 • Собите се двокреветни и потребни се два купони за закуп на соба
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Дочекајте ја Стара Нова Година во Хотел Силекс Охрид

Празнично мени, пијалок, водосвет, благословување и прекршување на празничен колачво чест на Св. Василиј Велики. Забава со група Деспина и навраќање кон традиционалните василичарски обичаи.

Бидете дел од големата прослава на Стара Нова година во Хотел Силекс Охрид.

Програма за дочек на Стара Нова Година

 • Забава со група Деспина

Мени

Предјадења:

 • Компир салата, пача, сушено месо, манастирско сирење, проја
 • Домашни питулици

Главно јадење:

 • Свинско ребро во фурна, домашен селски колбас
 • Гарнир: сарма со сланина, печен компир
 • Мешана салата

Десерт:

 • Печена тиква, печено јаболко, варени костени

Вклучен еден домашен пијалок

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле. Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м. Ваквата локација е одлична можност за соединување на планинскиот и езерскиот туризам.

Карактеристики на собата:

 • Бања
 • Тераса
 • LCD Телевизор
 • Фен
 • Бесплатен WI-FI
 • Кабелски телевизиски канали
 • Интернационална директна телефонска линија
 • Клима уред
 • Мини бар
 • Собна услуга
 • Нарачано будење
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.