Дестинација Македонија! До 22% попуст на едно ноќевање во соба по избор: еднокреветна, двокреветна, двокреветна лукс, трокреветна или четворокреветна соба во Хотел Широк Сокак Битола

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! До 22% попуст на едно ноќевање во соба по избор: еднокреветна, двокреветна, двокреветна лукс, трокреветна или четворокреветна соба во Хотел Широк Сокак Битола

Цена

1,116 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,302 ден.

Попуст

14%

Заштеда

186 ден.

Купени : 3

 • Ул. Рузвелтова бр.1 Битола

 • 071 222 828; 047 222 424

 • hotelshiroksokak@hmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 07:00 - 01:00 Саб-Нед: 07:00 - 01:00

Добивате

Едно ноќевање во сместување по избор:

 • Еднокреветна соба, цена: 1302 ден. 1116 ден.
 • Двокреветна соба, цена: 1736 ден. 1612 ден.
 • Двокреветна лукс соба, цена: 1984 ден. 1860 ден.
 • Трокреветна соба, цена: 2232 ден. 1860 ден.
 • Четворокреветна соба, цена: 2852 ден. 2232 ден.

*Понудата се однесува на наем на целото сместување

Доплати:

 • Купон за појадок во хотелот, цена 186 ден.
 • Купон за ручек или вечера во хотелот, цена 310 ден

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.09.2017 до 30.11.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку телефон
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој
 • Превозот не е вклучен во понудата

Опис

Хотел Широк Сокак е сместен во срцето на градот Битола, во исклучително карактеристична и жива област во близина на најпознатата улица во Македонија „Широк Сокак“. При посетата на Нашиот хотел ќе ја почуствувате неговата интимната атмосфера во која ќе се чуствувате како во Вашиот дом. Секој детал е страсно избран и секоја соба заслужува да се посети. Посебниот шарм и атмосфера на Хотелот Широк Сокак ќе направи да се чуствувате прекрасно и исполнето.

Нашиот ресторан нуди пријатен амбиент со извонредно гостопримство, во комбинација со одлична храна и избор на пијалоци, кој ќе ве инспирира. Извонредниот квалитет на храна и импресивниот избор на деликатеси ќе го направат Вашиот појадок, ручек или вечера вистинско задоволство.

Grouper водич

Шетајќи по најамбинеталната улица во државата, Широк Сокак, Вие имате шанса да го исполните вашето време со приказни за тоа како градот ги заслужил епитетите како: градот на првата камера на Балканот, град на конзулите, градот на пијаната, културниот центар на Македонија.

Околината на Битола која изобилува со прекрасни патеки и е погодна за реализација и осмислување на пократки, но и екстремни велосипедски тури. Возењето низ патеките на Тумбе Кафе и Планината Баба би можеле да се вклопат во престојот на гостите кои имаат намера да не посетат.

Националниот парк Пелистер со својата единствена,живописна и недопрена природа ни обезбедува најактрактивно планинарење.              

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ