Дестинација Македонија! Уживајте во чист планински воздух на Попова Шапка (10.10-15.11.2019)! До 26% попуст на ноќевање со појадок за две лица во апартман или стандардна соба по избор + користење на Спа центарот во Хотел Скардус 4*

Цена од

2300 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3100 ден.

Попуст

26%

Заштеда

800 ден.

Купени: 4

Добивате

Ноќевање со појадок за двајца во сместување по избор

Опции на понудата:

Стандардна соба 3,100 ден. (50 еур)
2,300 ден. (37 еур)
Апартман 4,340 ден. (70 еур)
3,411 ден. (55 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на спа центарот: внатрешен базен, турска бања, сауна и џакузи
 • Бесплатен паркинг
 • Интернет

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.10.2019 до 15.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доколку престојувате за викенд потребно е да престојувате минимум 2 ноќи.
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За деца од 0-3,99 год. е бесплатно со вклучен појадок
 • Доплати:
 • За деца од 4-11,99 год. потребна е дооплата од 15 евра од ноќевање
 • За трето возрасно лице или деца над 12 год. потребна е доплата од 1162 ден. за стандарна соба или 1627 ден. за апартман
 • Доплатите се прават во хотелот на рецепција
 • Доколку не го искористите купонот до 15.11.2018 година, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата

Одберете Тим Билдинг патување во Дестинација Македонија! Пополнете ја оваа ФОРМА и ние ќе ви ја испратиме најдобрата понуда!

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на invoicing@grouper.mk
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на invoicing@grouper.mk
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

За Хотел Скардус

Хотел Sacrdus е лоциран на Попова Шапка. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 18км од Тетово. Хотелот на Scardus е идеална дестинација за семејни одмори, групни и корпоративни настани, како и за сите љубители на природата, кои сакаат мир и спокојство.

Хотелот располага со 35 пространи апартмани и соби кои се опремени со подно греење, телевизор со кабелска и мини бар. Во секоја соба има фен. Хотелот располага со свој паркинг простор како и бесплатен Wi-Fi во јавните делови од хотелот. Хотелот има ноќен бар, ресторан, соба за чување на ски опрема, перална, детско катче, конференциска сала.

Спа центарот содржи внатрешен базен, Турска бања, сауна, џакузи со топла вода. Во склоп на Спа центарот има и Фитнес центар.

Попова Шапка е голем скијачки центар во кој има одлични ски патеки ,хотелско сместување како и многу викенд куќи. Се наоѓа во севернозападниот дел на Р.Македонија и е еден од најпопуларните зимски-спортски центри во земјава. Прекрасната Шар Планина со 1780м надморска височина е на само 35 км од главниот град Скопје и само 18 км од градот Тетово.

Grouper интересни факти за Попова Шапка

 • Според легендата, невообичаеното име на ова место настанало некогаш одамна кога некој поп си ја изгубил шапката. Попот, заедно со селаните, долго ја барале шапката, но не успеале да ја најдат. Во еден момент еден од селаните на шега извикал дека шапката е на врвот, бидејќи тој личел на поповата шапка. Попот шапката не си ја нашол, но името на регионот останало.
 • Во 1934 година на надморска височина од 1.710 метри на Попова Шапка е изграден првиот планинарски дом.
 •  Во 1947 година првпат е одржан Шарпланински куп – скијачка манифестација најстара на Балканот. 
 • Поклониците на екстремните спортови што трагаат по атрактивни скијалишта низ целата планета го ставаат скијањето на Шапка и регионот Лешница во ранг со Хималаи.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.