Дестинација Македонија! Уживајте во чист планински воздух на Попова Шапка! 23% попуст на ноќевање со појадок за две лица во апартман или стандардна соба по избор + користење на Спа центарот во Хотел Скардус 4*

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! Уживајте во чист планински воздух на Попова Шапка! 23% попуст на ноќевање со појадок за две лица во апартман или стандардна соба по избор + користење на Спа центарот во Хотел Скардус 4*

img

Цена

2,379 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,100 ден.

Попуст

23%

Заштеда

721 ден.

Купени : 15

 • ул. Илинденска блок 87/12-9 1200 Тетово, Македонија

 • 044 361 227, 076 259 806

 • [email protected]

 • ул. Илинденска блок 87/12-9 1200 Тетово, Македонија

 • Одведи ме таму

 • 044 361 227, 076 259 806

Добивате

Ноќевање со појадок за двајца во сместување по избор:

 • Стандардна соба, цена: 3100 ден. 2379 ден. (специјална Mastercard цена: 2260 ден.)
 • Апартман, цена: 4340 ден. 3411 ден. (специјална Mastercard цена: 3240 ден.)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на спа центарот: внатрешен базен, турска бања, сауна и џакузи
 • Бесплатен паркинг
 • Интернет

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена!

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 15.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доколку престојувате за викенд потребно е да престојувате минимум 2 ноќи.
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За деца 0-6,99 год. е бесплатно
 • Доплати:
 • За деца од 7-11,99 год. потребна е дооплата од 15 евра од ноќевање
 • За трето возрасно лице или деца над 12 год. потребна е доплата од 1162 ден. за стандарна соба или 1627 ден. за апартман
 • Доплатите се прават во хотелот на рецепција
 • Доколку не го искористите купонот до 15.11.2018 година, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

За Хотел Скардус

Хотел Sacrdus е лоциран на Попова Шапка. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 18км од Тетово. Хотелот на Scardus е идеална дестинација за семејни одмори, групни и корпоративни настани, како и за сите љубители на природата, кои сакаат мир и спокојство.

Хотелот располага со 35 пространи апартмани и соби кои се опремени со подно греење, телевизор со кабелска и мини бар. Во секоја соба има фен. Хотелот располага со свој паркинг простор како и бесплатен Wi-Fi во јавните делови од хотелот. Хотелот има ноќен бар, ресторан, соба за чување на ски опрема, перална, детско катче, конференциска сала.

Спа центарот содржи внатрешен базен, Турска бања, сауна, џакузи со топла вода. Во склоп на Спа центарот има и Фитнес центар.

Попова Шапка е голем скијачки центар во кој има одлични ски патеки ,хотелско сместување како и многу викенд куќи. Се наоѓа во севернозападниот дел на Р.Македонија и е еден од најпопуларните зимски-спортски центри во земјава. Прекрасната Шар Планина со 1780м надморска височина е на само 35 км од главниот град Скопје и само 18 км од градот Тетово.

Grouper водич

Попова Шапка нуди услови за планинарење, се карактеризира со голем број на природни убавини, како што се малите глацијални езера, извори и 43 врвови над 2.500 метри на надморска височина. Овој предел е идеален со опуштени прошетки или искачување на еден од врвовите на планината. Совршено место да се опуштите и да уживате во мирисите на планинските чаеви кои ги има во изобилие.Благодарение на буковата шума која испушта големи количини кислород и дабова(храстова шума) која испушта етерички масла, оваа пријатно место представува вистинска ВОЗДУШНА БАЊА.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ