Луксузна релаксација во Охрид (01.10-16.12.2019)! 33% попуст на ноќевање за две лица во large double room со појадок и екслузивна романтична вечера во Hotel Sky Corner во вредност од 4900 ден. по цена од 3300 ден.

Вредност

4900 ден.

Попуст

33%

Заштеда

1600 ден.

Купени: 23

Добивате

Едно луксузно ноќевање + појадок и вечера за две лица во large double room

* Со купување на купонот добивате 15% попуст на користење на студиото за масажи

* За појадок и вечера детално можете да погледнете во делот ОПИС 

*Понудата не важи за викендот 11.10 - 12.10.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2019 до 16.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail
 • По купување на купонот задолжителна е потврда на резервацијата на телефон или e-mail
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Пијалок не е вклучен во понудата
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Појадок:

 • buffet шведска маса
   

Вечера:

Избор на предјадење:

 • Капрезе со доматна икра
 • Цвекло салата со рукола
 • Рататуи
 • Салата од млад спанаќ и козјо сирење

Избор на главно јадење:

 • Свинско филе во сенф сос
 • Полнето пилешко со спанаќ и рикота
 • Пене со чадена патка
 • Лингвини фунги
 • Фусили песто
 • Равиоли

Избор на десерт:

 • Колач јагода
 • Колач круша
   

Hotel Sky Corner

Sky Corner е сосема нов отворен хотел во градот на светлината Охрид. Се наоѓа во центарот на само 250 метри од брегот на Охридското Езеро и античкиот дел од градот. Sky Corner нуди одлично сместување со седумнаесет луксузни опремени соби, од кои шест се делукс, а останатите се стандардни двокреветни соби. Хотелот е изграден според светски стандарди и ги следи светските трендови. Хотелот располага со Rooftop Bar кој нуди одличен вкус на храна и прекрасен поглед на градот кој е невозможно да се пропушти.
Дојди и види го со свои очи. Ве очекуваме!

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

veljanr

Навистина луксузна соба од рангот на Holiday Inn, Scandic... Преубав, пребогат и разновиден доручек. Вечерата- исклучително вкусна, со несекојдневни вкусови од рангот на рестораните од светските метрополи. За време на викендот во кој престојував јас, атмосферата за време на вечерата беше збогатена со жива музика со виолина. Персоналот- исклучително љубезен. Севкупно прекрасно поминат викенд за двајца.

Член на Grouper од: 06-11-2012

sandra

Здраво, Многу ни е мило што ви се допадна. Секогаш се трудиме да обезбедиме добри понуди за нашите корисници да бидат задоволни. Се надеваме во иднина ќе имате уште поубави Grouper искуства.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.