Зимска релаксација во Банско (01.02-10.03.2018)! До 42% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера + користење на SPA центар во Хотел Софиа

РАСПРОДАДЕНО

Зимска релаксација во Банско (01.02-10.03.2018)! До 42% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера + користење на SPA центар во Хотел Софиа

Цена

1,116 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,798 ден.

Попуст

38%

Заштеда

682 ден.

 • Bansko, Bulgaria

 • + 359885818565

 • hotelsofiabansko@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 19:00 Саб-Нед: 09:00 - 19:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува едно ноќевање по избор во двокреветна соба во Хотел Софиа - Банско, за термин 01.02-10.03.2018:

 • Ноќевање со појадок, цена: 1798 ден. (29 еур) 1116 ден. (18 еур)
 • Ноќевање со појадок и вечера, цена: 2232 ден. (36 еур) 1302 ден. (21 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи со температура на водата од 36 степени
 • WiFi
 • Детско катче
 • Бизнис услуги
 • Сеф
 • Место за пушачи

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.02.2018 до 10.03.2018
 • Понудата не е валидна за термините: 01-05.02.2018, 13-15.02.2018, 02-04.03.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За петок или сабота понудата важи при минимум две ноќевања, односно потребно е да купите минимум два купони 
 • Понудата е по лице, и вклучува сместување во двокреветна соба при мин. 2 лица
 • Доручекот е на блок маса и вклучува топла кујна (домашна пита, мекици) кафе, чај, сок и вода
 • Вечера е на сет мени, по избор од 7 варијанти.
 • Понудата вклучува: користење на сауна, парна бања, џакузи од 36 степени целзиусови температура на водата, wi-fi,  интернет, детеско катче, сеф, место за пушачи.
 • За дете до 4,99г е бесплатно сместувањето на база доручек и вечера
 • Доплати:
 • За дете од 5-11,99 години во соба со двајца возрасни (апартман), се доплаќа на рецепција 9 еур на база ВВ ноќевање, 11 еур за HB ноќевање
 • За дете над 12 години и трет возрасен на дополнително легло во апартман се доплаќа 13 еур на база ВВ ноќевање или 16 еур на ден за HB ноќевање
 • За сместување во студио или апартман се доплаќа 7 еур. за ноќевање
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотел Софиа
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Хотел Софија е изграден во типична архитектура на старите куќи во Банско. Тој е комплетно реновиран и ви нуди прекрасна атмосфера во ретро, но воедно модерен и елегантен стил. Автентичната атмосфера дополнета со гостопримивиот персонал ќе Ви осигураат релаксиран одмор. Хотелот се наоѓа во старата зона на град Банско, во тивка и спокојна улица. Неговиот поглед е кон врвовите на Пирин Планина, а на југозапад кон камбанаријата на најголемата црква во Банско Св.Тројца. Жичарницата е одалечена на 800м од хотелот. Хотелот организира превоз до гондолата и располага со ски гардероба. По скијачкиот ден Ви предлагаме Спа опуштање со финска сануа, парна бања, џакузи и хидромасажа.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не тука.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање си појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ