Уживање и релаксација во снежна идила во Банско (07.12 - 31.03.2019) 30% попуст на ноќевање со појадок во сместување по избор во хотел Sofia 3*

РАСПРОДАДЕНО

Уживање и релаксација во снежна идила во Банско (07.12 - 31.03.2019) 30% попуст на ноќевање со појадок во сместување по избор во хотел Sofia 3*

Цена

2,573 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,676 ден..

Попуст

30%

Заштеда

1,103 ден..

 • Ул. Радон Тодев бр. 16 Банско, Bulgaria (България), 2770

 • 00 359 74 992 919, 00 359 885 818 565

 • hotelsofiabansko@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00
 • Ул. Радон Тодев бр. 16 Банско, Bulgaria (България), 2770

 • Одведи ме таму

 • 00 359 74 992 919, 00 359 885 818 565

Добивате

Понудата е по соба и вклучува ноќевање со појадок во сместување по избор:

 • Ноќевање за 2 лица во студио, цена: 3676 ден. (59 eur.) 2573 ден. (41.5 eur.)
 • Ноќевање за 2 лица во апартман, цена: 4606 ден. (74 eur.) 3224 ден. (52 eur.)
 • Ноќевање за 4 лица во фамилијарен апартман, цена: 7307 ден. (118  eur.) 5115 ден. (82.5 eur.)

Во цената на аранжманот е вклучено користење на:

 • Спа центар (сауна и парна бања)
 • Wi-Fi интернет

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.12.2018 до 31.03.2019
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телефон секој ден од 09.00ч. до 19.00ч. или на e-mail
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата.
 • Едно лице може да купи неограничен број ваучери.
 • Туристичката такса е вклучена во цената на аранжманот
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Доручекот е на база шведска маса 
 • Доплати:
 • Деца 0-8 год. престојуваат бесплатно
 • За деца од 8 до 14 год. на сопствен кревет се доплаќа 10.5 Eur.
 • За трет возрасен, односно дете над 12 год. на дополнителен кревет во апартман се доплаќа 18 Eur 
 • Доплата за подоцно напуштање на аранжманот (доколку е возможно) од 12.00 до 18.00 часот се доплаќа 26 Eur.
 • Доплата за порано сметување во аранжманот (доколку е возможно) од 10.00 часот се доплаќа 21 Eur.
 • Доплата за вечера 10 Eur за возрасен и 6 Eur за деца. 
 • Сите долати се вршат директно во хотелот. 
 • Доколку не го искористите купонот до 08.01.2019 година истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.

Опис

Hotel Sofija *** е изграден во карактеристичниот стил на старите куќи во Банско. Хотелот е комбинација на мешавина на ретро стил и елеганција комбинирана со модерен комфорт. Автентичната атмосфера заедно со љубезениот персонал овозможуваат персонализирана услуга и релаксазија преку целиот ваш одмор.

Хотелот се наоѓа во мирна околина во стариот дел на Банско. На јужната страна има поглед кон врвот на Пирин планина а на југозападна страна погледот е кон камената кула на црквата Света Троица од 19тиот век.

е на само 800м раздалеченост од скијачката гондола. Има организиран превоз до гондолата и назад, така што можете вашиот автомобил безбедно да го оставите на паркингот на хотелот.

Хотелот нуди гардероба за вашата скијачка опрема, а по активниот ден може да се релаксирате во спа центарот кој располага со финска сауна и парна бања со масажа под вода. Сите соби и апартмани се опремени со:

 • ТВ (сателитска телевизија)
 • Мини бар
 • Телефон
 • Фен за коса
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ