Дестинација Македонија! Релаксација и свеж планински воздух во Маврово (Декември)! 20% попуст на ноќевање за две лица со појадок + користење на СПА центарот (надворешен базен и џакузи) за денови по избор во Хотел Спорт

Цена од

1970 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2460 ден.

Попуст

20%

Заштеда

490 ден.

Купени: 199

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање за две лица (недела-четврток) 2,460 ден. (40 еур)
1,970 ден. (32 еур)
Ноќевање за две лица (петок-сабота) 3,080 ден. (50 еур)
2,465 ден. (40 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2020 до 20.12.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За дете до 6 години е бесплатно
 • Доплата за трето лице: 16 € за работни денови и 20 € за викенд денови
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Незаборавни летни авантури во Ресорт Маврово!

Уживај во спектакуларни природни убавини кои вистински ќе ти овозможат одмор и релаксација и доживеј цeлосно опуштање во Хотел Спорт, Ресорт Маврово со најприфатливи цени.

Уживај во неколку минутно возење на жичарницата во Маврово. Препушти се на прекрасниот панорамски поглед на недопренарта природа на Националниот Парк Маврово.

Одбери го совршеното место за пикник на Старо бачило и препушти и се на природата која те опкружува.

Играј ласер таг, бејзбол, нахрани ги овците или уживај во забавата и планинскиот воздух со твоето семејство и пријатели. Вози кајак или СУП даска со поглед на прекрасната природа која го опкружува Мавровското езеро и биди дел од незаборавно летно искуство.

Се гледаме во Маврово!

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите МАВРОВО

 • Името Маврово значи Црно Поле и ѝ било дадено на областа по некоја голема битка во минатото. Мавровското (Црно) Поле, било потопено во 1953 година, со цел да се создаде Мавровското Езеро. 
 • Старата селска црква „Свети Никола“, што зимно време се наоѓа на суво, лете како да плови по езерото, пркосејќи ѝ на човечката интервенција.
 • Маврово е познато по еден од најубавите ски-центри во Македонија што е сместен на падините на планината Бистра.
 • Кога сте во Маврово, никако не пропуштајте ја можноста да се прошетате до манастирот „Свети Јован Бигорски“, најрепрезентативниот споменик на архитектонско-уметничкото наследство на регионот.
 • Во бачилата направени во планински стил можете да се сончате на планинското сонце со планински чај, варена ракија и туршија и да уживате во Бистра.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.