Дестинација Македонија! Спа релакс (Октомври-Ноември)! До 15% попуст на ноќевање за две лица со појадок + користење на СПА центарот во Хотел Термал Спа - Виница

Цена

3390 ден.

Вредност

4000 ден.

Попуст

15%

Заштеда

610 ден.

Преостанато време

Добивате

Ноќевање за двајца со појадок и вечера + користење на спа центарот  

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.10.2020 до 30.11.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација по телефон или по e-mail
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Потребно е да престојувате минумум две ноќевања
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Хотел Термал Спа се наоѓа на 4.5 км од градовите Виница и Кочани. Неговата местоположба и пријатен амбиент ќе ви овозможат вистински одмор и релаксација, а секако ќе имате можност да уживате и во модерно опремениот Спа Центар во третмани кои ќе го ослободат вашето тело и вашиот ум од било каков стрес и напнатост.
Овој идиличен хотел нуди извонредно пријатни услови за одмор, престој и рекреација. Располага со: 15 двокреветни соби, 3 king size спални 1 луксузен апартман, со прекрасен поглед на Виничко-Кочанската котлина.
Располага со 3 сали / 50, 200 и 600 особи, како и летна тераса која го доловува мирот и тишината на околината надополнета со прекрасен пејсаж.
Спа центарот се состои од два затворени базени, едниот е со температура од 30 степени, а другиот 26 степени и сауна

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите КОЧАНИ

 • Пониква-планински бисер на Осогово, познат како, воздушна бања, обвиен со густа шума и природа која одзема здив. На надморска височина од 1.560 метри ќе заборавите на сите грижи и проблеми и се што ве измачува, па тоа ја прави Пониква идеално место за викенд-релаксација.
 • Особено туристичка атракција е за љубителите на ловот, во непосредна близина на Пониква е резерватот за дивеч Полаки.
 • Посетувајќи ги рестораните може да ги  пробате најпознатите специјалитети на овој дел како што се осоговски кебап (направен од чисто месо), дивеч во тава (елен,дива свиња...), осоговска плескавица од 0,5килограми, специјалитети од ној, баклава, специјалитети од тиква. Посетувајќи ги рестораните во Кочани препорачуваме да пробате од специјалитетите со ориз (оризот е најзначајната земјоделска култура за овој крај со многувековна традиција) како што се сутлијаш, пилав, лапа, исто така може да пробате од македонските национални јадења како ајвар, тавче-гравче, селско месо, полнети пиперки, сарми.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.