До 45% попуст на едно ноќевање за едно лице на база (BB или AI) + користење на СПА центар во новоотворениот "Hotel Trinity" во Банско

РАСПРОДАДЕНО

До 45% попуст на едно ноќевање за едно лице на база (BB или AI) + користење на СПА центар во новоотворениот "Hotel Trinity" во Банско

Цена

868 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,550 ден.

Попуст

44%

Заштеда

682 ден.

Купени : 538

 • ul.Simeon Molerov 5 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 883 27 27 21

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и можете да одберете помеѓу:

Опција 1: Едно ноќевање во двокреветна соба на база All Inclusive + користење на спа центар (AI+SPA) во вредност од 2275 ден. (36.7 eur) по цена од 1240 ден. (20 eur) или

Опција 2: Едно ноќевање во двокреветна соба со појадок + користење на спа центар (BB+SPA) во вредност од 1550 ден. (25eur) по цена од 868 ден. (15 eur)

Во двете од опциите е вклучено:

 • Во СПА центарот е вклучено користење на: голем базен, детски базен, џакузи, сауна и парна бања.
 • Во цената се вклучени туристичка такса и осигурување.
 • Бесплатен паркинг и интернет.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.07.2014 до 30.11.2014
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • Напомена: потребно е да купите минимум два купони за закуп на двокреветна соба, односно престој на две лица.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Потребно е да го однесете испечатен купонот при пристигање.
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој.
 • По 30.11.2014 купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Во цената е вклучено користење на СПА центар: голем базен, детски базен, џакузи, сауна и парна бања.
 • За римска бања се доплаќа 4 eur за еден час.
 • Во цената се вклучени туристичка такса и осигурување.
 • Едно лице може да купи повеќе купони и да ги комбинира за повеќе ноќевања.

Доплати за BB + SPA:

 • За прво дете од 0 до 7 години бесплатно.
 • За второ дете од 0 до 7 години се доплаќа 5 eur.
 • За дете од 7 до 14 години се доплаќа 7 eur.
 • За возрасно лице се доплаќа 10 eur.
 • За еднокреветна соба се доплаќа 10 eur.
 • За апартман се доплаќа 5 eur.

Доплати за AI + SPA:

 • За прво дете од 0 до 7 години бесплатно.
 • За второ дете од 0 до 7 години се доплаќа 7 eur.
 • За дете од 7 до 14 години се доплаќа 11 eur.
 • За возрасно лице се доплаќа 16 eur.
 • За еднокреветна соба се доплаќа 10 eur.
 • За апартман се доплаќа 5 eur.

Сите доплати се прават на рецепцијата на хотелот.


Опис

Програма за All Inclusive пакет

 • Појадок 08:00 – 10:00 часот. Шведска маса или сет мени со вклучени кафе, чај и сок
 • Ручек 12:30 – 14:00 часот. Шведска маса или сер мени со вклучени кафе,чај, сок, пиво, бугарски алкохол (водка, ракија, мастика, црвено и бело наливно вино) За гостите кои ќе го поминат денот на планина ќе бидат подготвени ланч пакети.
 • Пополадневна ужина 16:00 – 17:00 часот. Шведска маса или сет мени со вклучени кафе, чај и сок 
 • Вечера 19:00 – 21:00 часот. Шведска маса или сер мени со вклучени кафе,чај, сок, пиво, бугарски алкохол (водка, ракија, мастика, црвено и бело наливно вино)

Хотел Тринити е новиот бисер во популарниот ски центар Банско – кој е познат не само по зимските спортови, туку и по најубавите места за посета во сите сезони. Извонредната локација на комплексот, овозможува брз пристап до сите споменици на културата, центарот и главната трговска улица - Пирин.

Хотелот е специјално дизајниран за луѓето кои бараат раскош, луксуз и убав живот. Уште со влегувањето во хотелот ќе бидете фасцинирани од елегантно изграденото лоби, одлично место за средба со пријателите и деловните партнери. Ќе бидете сместени во луксузнo опремени соби, кои имаат безжичен интернет и 30 инчни телевизори со 200 канали. Бањите се опремени со кади во сите 50 соби и 8 апартмани, кои ќе ви овозможат релаксација и уживaње.

Главната атракција во хотелот е огромниот спа центар, кој располага со најголемиот внатрешен загреан базен во Банско, преполн со минерална вода. Децата ќе може да се забавуваат во малиот загреан базен. На располагање ви се и сауна, парна бања, џакузи, хидромасажна када и римска бања. За љубителите на вкусната и топла храна, располагаме со софистициран ресторан кој ќе го задоволи апетитот на секој гостин.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Zdravo,me interesira sto vleguva vo all inclusive ponudata?Potocno dali spagja dorucek,rucek, vecera i uzinki?Isto me interesira dali se stavaat pomosni legla za deca,zatoa sto procitav deka se doplaka na lice mesto.Za 5 nokevanje za 4ca vozrasni i 3 deca,za zakup na dve sobi bi trebalo da kupime 20kupona?Blagodaram

Член на Grouper од: 31-07-2014

Ponudata vkluchva, dorucek, rucek, uzinka i vecera. Ima pomostni legla za decata. Potrebno e da zakupite 20 kupona za site. :)

Член на Grouper од: 30-05-2014

за 2 возрасни и 2 деца за 2 ноки колку купони треба да се купи

Член на Grouper од: 04-08-2014

@tatjanamitkova Здраво Татјана, за две ноќевања за двајца потребно е да купите 4 купони, а за дечињата е потребна доплата во хотелот во зависност од нивната возраст и опцијата која ќе ја одберете. Ви благодариме

Член на Grouper од: 29-08-2013

Pocituvani, Ve molam za informacija do koga vazat kuponite. Pisuva dva razlicni datumi (31.11 i 30.09). Dali moze da mi kazete koj datum e validen? Pozdrav

Член на Grouper од: 13-09-2014

@mirjanajankovska: Здраво Мирјана, се извинуваме за техничката грешка, точниот датум е 30.11.2014. Ви благодариме на забелешката

Член на Grouper од: 29-08-2013

ve molam da mi kazete kolku e cenata za trokrevetna soba troica vozrasni all inclusive .

Член на Grouper од: 21-09-2014

@caci06: Здраво Цаци, цената за едно ноќевање за 3 возрасни лица на база All Inclusive e 3720 ден. односно тоа се 3 купони од 1240 ден. Во секој случај потребно е претходно да се информирате во хотелот за слободни соби, а дури потоа го вршите купувањето на купоните. Ви благодариме

Член на Grouper од: 29-08-2013

Kako mozam da stignam do hotelot odnosno prevoz ? Za slobodni mesta treba da ispratam mail na vo hotelot i sakam da kupam za dvajca all inclusive za 2 dena

Член на Grouper од: 18-10-2014

Здраво! Дали можете да ми кажете колку степени е водата во базенот.

Член на Grouper од: 18-10-2014

@angel2001: Здраво Ангел, немаме таква информација. Ќе ве замолиме да се обратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ви одговорат. Ви благодариме

Член на Grouper од: 29-08-2013

@Darko991 Здраво Дарко, како што е наведено во условите на зделката, пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail. Напомена: потребно е да купите минимум два купони за закуп на двокреветна соба, односно престој на две лица. По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата. Превозот не е вклучен во понудата, и е во индивидуална организација на корисниците. Можете да се обратите во агенциите кои нудат превоз за Банско. За дополнителни прашања Ви стоиме на располагање. Ви благодариме.

Член на Grouper од: 29-08-2013

Ме интересира дали доплатата од 5 евра за апартман се однесува по лице или е тоа вкупна доплата?

Член на Grouper од: 11-09-2013

@plazov - Вкупната доплата по ноќ е 5 ЕУР за апартман (не е доплата по лице).

Член на Grouper од: 24-06-2010

Ve molam, me interesira dali vodata e mineralna, bidejki pishuva deka hotelot raspolaga so zagrean bazen prepoln so mineralna voda. Ako e mineralna - taa doaga od vnatreshnosta na zemjata so odredena temperatura koja treba da ja pishuva vo ponudata, a ako e zagrean-znaci obicna voda koja ja zagrevaat. Blagodaram

Член на Grouper од: 19-12-2011

Zdravo, vodata e 29 skali v golemiq i 33 skali v malkiq basein. Vodata se kara s cisterni ot selo Banq, no se podgrqva zashtoto byrzo gubi temperatura. ;)

Член на Grouper од: 30-05-2014
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ