Бургери

Бејкон бургер
Лепче, плескавица, крцкава сланина, помфрит, марула, домат, сосови
139 ден.
Двоен чизбургер
Лепче, 2 плескавици, кашкавал, помфрит, марула домат, сосови
169 ден.
Хамбургер
Лепче, плескавица, помфрит, марула, домат, сос
109 ден.
Чизбургер
Лепче, плескавица, кашкавал, помфрит, марула домат, сос
119 ден.
Чикен Ројал
Лепче, похован пилешки стек, помфрит, марула домат, сос
109 ден.
Чикен Бургер
Лепче, пилешки стек, помфрит, марула, домат, сосови
119 ден.

Пастрмајлии

Пастрмајлија - пилешка
169 ден.
Пастрмајлија - свинска
169 ден.

Пици

Маргарита
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кечап ,оригано
169 ден.
Капричиоза
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, кечап, оригано
169 ден.
Вегетаријана
Пица тесто, кечап, кашкавал, кашкавал, печурки, маслинки, пиперки, домат,кромид
169 ден.
Пеперончино
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кулен, кечап, оригано
169 ден.
Бејкон
Пица тесто, кечап, кашкавал, сланина
169 ден.
Пица со Туна
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, туна, маслинки, кромид, оригано
169 ден.
Наполитана
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, кечап, оригано
169 ден.
Пица со пршут
Пица тесто, кечап, кашкавал, говедски пршут, лук
169 ден.

Салати

Цезар салата
Марула, пилешко месо, пармезан, брускети, дресинг
139 ден.
Шеф салата
Марула, домат, кромид, пилешко месо, кашкавал, пинк сос
139 ден.
Туна салата
Марула, домат, кромид, туна, пченка, брускети
139 ден.
Шопска салата
Домат, краставица, кромид, сирење
99 ден.
Грчка салата
Домат, краставица, кромид, сирење, маслинки
99 ден.
Македонска салата
Домат, кромид, пиперка, маслинки, магдонос
99 ден.

Главни јадења

Пилешки прсти
Поховани пилешки прсти, сосови
120 ден.
Пилешки стек
Свеж пилешки стек на скара, гарнир
99 ден.
Пилешко во кари сос
Пилешко, кари сос, слатка павлака,гарнир
139 ден.
Пилешко салтимбока
Свеж пилешки стек, бел сос, говедска пршута, гарнир
139 ден.
Плескавица
Плескавица + помфрит
120 ден.
Шарска Плескавица
Шарска плескавица
130 ден.

Десерти

Палачинки
Палачинка, крем, плазма
59 ден.

Пијалоци

Кока кола (лименка 0,33)
40 ден.
Фанта (лименка 0,33)
40 ден.
Спрајт (лименка 0,33)
40 ден.
Швепс (лименка 0,33)
40 ден.
Кока Кола - Zero (лименка 0,33)
40 ден.


Опис

Нарачајте си ја омилената храна од дома!

Ресторан Дион и Grouper.mk со онлајн нарачки на храна! Нарачајте си храна преку Grouper.mk, пополнете ја формата за достава и врвниот персонал на Ресторан Дион ќе го припреми и во најскоро време ќе го достави оброкот што сте го избрале на било која локација во Скопје. Ресторан Дион подготви и опција за подигнување на храната и ги следи мерките на претпазливост со безбеден шалтерски систем за нарачка и подигнување храна за носење и ги следи мерките на претпазливост за спречување на ширење на КОВИД-19.

Како да нарачам?