8ми Март во Венеција, Милано, Трст и Верона (06.03-10.03.2019)! 37% попуст на две ноќевања со појадок во хотел Le Soleil 4* во Lido di Jesolo + вклучен автобуски превоз со ТА Идеал Превоз во вредност од 9900 ден. по цена од 6260 ден.

Вредност

9900 ден.

Попуст

37%

Заштеда

3640 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 2

 • ул. Даме Груев блок 5, лок 10 (кај полициска станица Беко)

  Одведи ме таму

  078 684 392

  idealprevoz@yahoo.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува петдневен аранжман за Италија за термин 06.03-10.03.2019

 • Две ноќевања со појадок во хотел Le Soleil 4* во Lido di Jesolo
 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација 
 • Лиценциран придружник од од Т.А Идеал Травел за време на патувањето
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Организиран разглед на Венеција
 • Посета на Трст
 • Патничко осигурување (300 денари)

*Бесплатен трансфер од: Битола, Прилеп, Кавадарци , Неготино,Струмица, Штип и Велес.

*Турата е со согурна реализација!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.03.2019 до 10.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна резервација по купување на купонот
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Идеал Превоз за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите ТА Идеал Превоз за да потпишете договор за патување
 • За сместување во single room потребна е доплата во агенцијата
 • Бесплатен трансфер од: Битола, Прилеп, Кавадарци , Неготино, Струмица, Штип и Велес.
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Во цената не е вклучено:
 • Превоз со брод од Пунта Сабиони до Венеција плус разглед  (20 €)
 • Факултативна посета на Верона и разглед на Милано со локален водич (40€)
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани

Опис

Опис на програмата:

1 ден СРЕДА (06.03.2019) СКОПЈЕ - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО
Состанок на групата на Дрводекор во 16:30 часот. Поаѓање за Венеција во 17:00 часот. Патуваме преку граничниот премин Табановце. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни одмори.

2 ден ЧЕТВРТОК (07.03.2019) ТРСТ- ПАЛМА НОВА - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО

Пристигнување во Трст  во утринските часови. По разгледот на градот упатување кон еден од најголемите шопинг центри во Италија  – Palmanova Outlet Village. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотелНоќевање.

3 ден ПЕТОК (08.03.2019)  ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО - ВЕРОНА - МИЛАНО
По појадокот се упатуваме кон Верона – градот на Ромео и Јулија, започнува на плоштадот Бра каде се наоѓа надалеку познатата Арена, потоа следи прошетка по познатата улица Mazzini која низ центарот на градот води директно до плоштадот Ербе. Разглед на плоштадот “Dei Signori” каде се наоѓа статуата на Данте, а потоа се упатуваме во дворот на куќата на Јулија каде ќе можете да се фотографирате со статуата на Јулија.По слободното време продолжуваме кон градот на модата Милано. Пристигнуваме во пладневните часови. Разглед на градот со локален водич:тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo,централниот плоштад каде се наоѓа најголемата готска катедрала во светот,потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle,најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196 м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланската опера,една од најпознатите оперски куќи во светот.Слободно време за шопинг и индивидуални прошетки низ градот кој е бисер на северниот дел на Италија. Во вечерните часови заминување кон Лидо ди Јесоло.Ноќевање.

4 ден САБОТА (09.03.2019) ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО - ВЕНЕЦИЈА - СКОПЈЕ

Појадок, и трансфер до пристаништето “Пунта Сабиони”. Превоз со брод “вапорето” до центарот на Венеција. Разглед на градот: плоштадот и црквата Св.Марко, Мостот на воздишките, Дуждевата палата, Прокуратите, Мостот Риалто, Каналот Гранде… Слободно време за индивидуални прошетки Во договорено време враќање со бродот до Пунта Сабиони и поаѓање за Скопје, преку Словенија, Хрватска, Србија. Пристигнување во Скопје во утринскитe часови.

5 ден НЕДЕЛА (10.03.2019)

Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.