98% попуст на онлајн курс за IELTS Academic Online Course од Alpha Academy во вредност од 22 382 ден. (361€) по цена од 558 ден. (9€)

Цена

558 ден.

Вредност

22382 ден.

Попуст

98%

Заштеда

21824 ден.

Добивате

Онлајн курс за IELTS Academic Online Course + завршен испит

  • Времетраење: 3 часа и 8 мин.

*Со купен купон за овој курс добивате специјален код кој гласи: ALP20D за дополнителен 20% попуст на акредитиран сертификат во PDF или Hardcopy

Услови

  • Купонот може да се искористи од 17.10.2019 до 17.11.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Дали се обидувате да го ревидирате вашиот испит за ИЕЛТС? Дали сакате да го постигнете стандардното ниво на англиски јазик за да влезете на универзитетски курс во земјите што зборуваат англиски јазик? Дали сакате да го подобрите вашиот англиски јазик за миграција и процесот на апликации за виза?

Овој академски онлајн курс ќе ви помогне да постигнете одлични резултати на вашиот ИЕЛТС испит. Со уникатни тактики и вежби, овој онлајн курс на ИЕЛТС ќе ви помогне да ги совладате четирите основни потребни вештини - слушање, читање, пишување и зборување. Ќе научите како да усвоите клучни техники како импровизација за да постигнете врвен резултат. Покрај тоа, овој курс за подготовка е да се подобри структурата на реченицата и лексичките вештини. Ако сакате да го подобрите вашето академско и општо познавање на англиски јазик, овој курс за подготовка на ИЕЛТС е совршен избор за вас.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.