10 ја следат оваа компанија


Illy Francis X2.2 Espresso кафемат за зрно

92000 ден.

  • Vero Center Mall, Skopje, North Macedonia

    Одведи ме таму

    075 304 001

    coffeeclubmk@gmail.com

Опис

FrancisFrancis X2 iperEspresso машина е дизајнирана од познатиот италијански архитект Лука Траци да работи исклучиво со капсули Illy iperEspresso, впечатливиот Francis Francis X2 еспресо и капучино машината прави кафе-квалитетно кафе и додава силна визуелна изјава во кој било бар / канцеларија.
Машината со ексклузивна технологија и дизајн - може да се инсталира во секое опкружување благодарение на малата големина. Потребно е минимално одржување и не треба да се управува од експертска рака за да функционира, нудејќи одлично кафе за сите времиња, без оглед на тоа кој го прави.
За разлика од конвенционалните едностепени системи, системот iperEspresso капсули користи иновативен, патентиран двофазен процес за создавање интензивно ароматично, полно тело еспресо со богата, долготрајна крема. И бидејќи екстракцијата се одвива целосно во капсулата, кафето и машината никогаш не стапуваат во контакт, правејќи лесно чистење.

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Премиум брендови на кафиња. Тука ќе можете да најдете кафе во зрно, капсули или подс/есе. Комплетен избор на кафемати и мелници за домашна или канцелариска работа. Не ги заборавајте нашите бариста додатоци и блогoт наменет за вистинските љубители на доброто еспресо.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.