11 ја следат оваа компанија


img

IMMUNO бимби концентриран сируп

595 ден.

Шифра:

00586
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

IMMUNO бимби сирупот е додаток на исхраната со витамини и минерали кој ја дополнува исхраната во случај на намалена исхрана или зголемени потреби за исхрана. IMMUNO, исто така, содржи растителни екстракти и концентриран сок од јаболко. По својот квалитет, атрактивност и леснотија на користење особено е погоден за деца.

Количина: 200ml

ПРЕПОРАКА:

 • За подобрување на имунитетот
 • За време на вирусни и бактериски инфекции (настинки, бронхитис, пневмонија)
 • Чести респираторни инфекции
 • За време на епидемии на грип
 • Атопични состојби (дерматитис, ринитис, астма)
 • Херпес инфекции
 • Превентивно

БЕЗБЕДНОСТ:

 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без глутен
 • Без алкохол
 • GMO free

ЕФИКАСНОСТ:

 • Ресорптивна форма
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

УПОТРЕБА:

 • За деца и бебиња од 6 месеци
 • за правилна употреба на храната треба да се земе:
 • деца од 6 месеци до 3 година: 2 пати на ден по 5 ml 
 • деца од 3 до 11 години: 1 пати на ден по 15 ml 
 • деца постари од 11 години: 2 пати на ден по 15 ml 
 • по можност пред јадење. Ако сакате, може да се разредува со вода или други течности (чај, млеко, чај од камилица, овошен сок, итн). Пред употреба да се протресе!
 • Да се користи 3 месеци без пауза, 3 пати годишно

СОСТАВ:

Деминерализирана вода, фруктоза, концентриран сок од јаболко, сув екстракт од овошје на шипинка (Rosa canina, малтодекстрин), сув екстракт од корен на козинец (Astragalus membranaceus, малтодекстрин), цинк глуконат, сув екстракт од корен на сибирски женшен (Eleutherococcus senticosus, малтодекстрин) конзерванс: калиум сорбат (E202); Витамин Е (дл-алфа-токоферил ацетат, хидролизиран желатин), бакарен глуконат, витамин Б6 хидрохлорид, регулатор на киселост: лимонска киселина.

ВАЖНО:

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

 

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.