Дестинација Македонија! Уживање со поглед на Охридско Езеро (Октомври - Ноември)! 25% попуст на ноќевање со појадок + користење на СПА во Hotel Inex Olgica & SPA 5*

img

Цена од

2836 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3782 ден.

Попуст

25%

Заштеда

946 ден.

Преостанато време

 • ул. Наум Охридски ул. 5-7, Охрид

  Одведи ме таму

  +389 46 277 520, +389 46 277 525

  marketing@hotelinexgorica.com.mk

Добивате

Понудата е за наем на соба по избор со вклучен појадок и користење на СПА

 

Опции на понудата:

Еднокреветна соба 3,782 ден. (61 еур)
2,836 ден. (46 еур)
Двокреветна соба 5,828 ден. (94 еур)
4,371 ден. (71 еур)

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.10.2019 до 30.11.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Доплати:
 • За деца од 0-5.99 год во иста соба со родител без дополнително легло е безплатно
 • За деца од 5.99-11.99 год. во иста соба со родител на дополнително легло се доплаќа 50% од редовната цена

Одберете Тим Билдинг патување во Дестинација Македонија! Пополнете ја оваа ФОРМА и ние ќе ви ја испратиме најдобрата понуда!

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на invoicing@grouper.mk
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на invoicing@grouper.mk

Опис

Inex Olgica Hotel & SPA

Хотелот ИНЕКС ОЛГИЦА се наоѓа на најатрактивната локација на Охридското Езеро. Целото опкружување дава чувство на спокој, па така плажата е заградена со високи карпи, а местоположбата на хотелот дава идеален поглед на целата ривиера на градот Охрид.

Хотелот е со 5 ѕвезди и ги задоволува префинетите вкусови на сите туристи, а посебно на оние најпребирливите, што истовремено го издигнува на пиедесталот на туристичките понуди.

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.