92% попуст на 50 часовен онлајн курс за форензичка наука - Forensic Science+ сертификат од International Open Academy во вредност од 18 538 ден. (119 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Купени: 11

Добивате

50 часовен онлајн курс по Форензичка наука + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот по Форензичка наука.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 65 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Форензичка наука

Дали сте се запрашале некогаш како форензичката наука помага во решавањето на криминални дела?

Некои криминални дела се решаваат со сведоци или со фаќање на осомничениот на дело. Други криминални дела се комплексни за решавање и имаат потреба од форензички докази за да се идентификува и докаже вината на осомничениот.

Во зависнот од тоа дали се размислувате за кариера како форензичар, треба да знаете повеќе за да напредувате во вашето поле, како на пример криминологија, форензичка психологија, криминално право или криминално пишување тогаш ова е курсот за вас.

Знаењето на техники за истражување на местото на злосторот и анализа на докази не е само интересно туку помага во разбирањето на комплексноста на некои места на злосторство и предизвиците со кои се соочуваат детективите и обвинителите.

Низ текот на овој курс ќе ги научите основите на аналитички техники кои се користат за решавање на криминални дела. Придонесите од овие техники се немерливи.

Во овој курс ќе научите како:

 • Форензичката наука е создадена и нејзината улога во полициска работа и решавање на криминални случаи.
 • Се анализираат и користат како докази крвта и отпечатоците од прсти
 • Да утврдите колку долго е некој мртов
 • ДНК-та помага во фаќање на криминалец
 • Форензичари работат во различни улоги и опкружувања

Со овој курс, ќе се здобиете со знаењето за што е Форензичка наука, основните принципи кои се аплицирани и различните техники и технологии кои се користат.

Не само што овој курс ќе ви го даде знаењето кое ви е потребно за започнување на нова кариера, за напредување во сегашната работа, подобрување на вашето CV и разбирање на вашите омилени книги и серии, исто така ќе ви овозможи да учите во време кое на вас ви одговара, од дома.

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.