60% попуст на прва рата за интензивен специјализиран курс по германски јазик за медицински лица + гратис сертификат од Академија О Фортуна во вредност од 2200 ден. по цена од 880 ден.

Вредност

2200 ден.

Попуст

60%

Заштеда

1320 ден.

 • Венијамин Мачуковски бр.5/1 локал 6, Skopje (Мичурин , во близина на Меѓуградска автобуска станица Скопје)

  Одведи ме таму

  077875434, 071 320 735

  akademija0@gmail.com

Добивате

Интензивен специјализиран курс по германски јазик + гратис сертификат за нивоата:

 • А1/А2
 • Б1/Б2
 • Ц1/Ц2

Интензитет на курсевите:

 • Интензивен курс по германски јазик (2 пати неделно по 90 мин)
 • Времетраење на курсевите: 8 недели

*Со купување на купонот добивате учество во наградна игра за патување во Будимпешта (извлекување: 25.02.2019)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.01.2019 до 28.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Термините се во договор со групата
 • Втората и третата рата се по редовна цена
 • За да се запишете на овој специјализиран курс потребно е да имате основни познавања од германскиот јазик – А2 ниво според еворопската референтна рамка за јазици!

Опис

Со овој курс се подготвувате:

 • За работа во болница во државите од германско јазично говорно подрачје, тогаш сте на правото место!
 • За работното секојдневие преку автентични ситуации – дијалози помеѓу болничкиот персонал, разговори доктор – пациент, телефонирање, учење на органи, болести, документација и слично

Курсеви кои ги нуди Академијата:

 • Аглиски јазик
 • Германски јазик
 • Француски јазик
 • Италијански јазик
 • Шпански јазик
 • Норвешки јазик
 • Шведски јазик
 • Турски јазик
 • Чешки јазик
 • Германски јазик на албански
 • Руски јазик
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.