Денови на едукација! 97% попуст на 120 часовен online курс за предавање англиски јазик на странци TESOL + сертификат од International Open Academy во вредност од 30 938 ден. (499 eur) по цена од 868 ден. (14 eur)

РАСПРОДАДЕНО

Денови на едукација! 97% попуст на 120 часовен online курс за предавање англиски јазик на странци TESOL + сертификат од International Open Academy во вредност од 30 938 ден. (499 eur) по цена од 868 ден. (14 eur)

Цена

868 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

30,938 ден.

Попуст

97%

Заштеда

30,070 ден.

Купени : 8

Добивате

120 часовен online курс за TESOL + сертификат


Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.06.2018 до 31.08.2018
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за online курсот TESOL
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА

Опис

Дали би сакале да патувате некаде а притоа да бидете платени за тоа?

Предавајте англиски јазик на лица кои зборуваат други јазици – TESOL (или TEFL а) програмата е одличен начин да се види светот и истовремено да заработите пари. По завршувањето на овој онлајн курс, ќе ви се отвори патот кон бројни дестинации.

Без разлика дали сте нови во програмата на TESOL / TEFL или веќе имате искуство и сте во потрага по нови можности, овој курс е дизајниран за да можете да го добиете максимумот од сите модули.

Овој курс е целосно акредитиран и ќе ви овозможи да патуваат низ светот, додека подучувате англиски. Доколку сте загрижени за наставата во училница, овој сеопфатен курс ќе ве однесе низ сè, од основите на наставата на повеќе технички аспекти, како граматика и менаџмент во училница. Овој комплетен TESOL / TEFL модул ќе ве научи и како да аплицирате и ја најдете вашата работа од соништата додека патувате.

Низ овој курс, ќе поминете низ неколку модули за учење кои ќе ве подготват за вашата нова авантура.

Ќе научите:

 • Како да ги мотивирате учениците кои се нови во изучување на англиски јазик
 • Како да го искористите нивниот мајчин јазик за да да ги научите на нов јазик
 • Основите на лингвистиката, која ќе ви помогне да ги преминете јазичните бариери меѓу нивниот мајчин јазик и англискиот јазик
 • Сите вештини за читање, пишување, зборување и слушање кои ќе треба да ги пренесат на вашите ученици
 • Основни педагошки техники
 • Стратегии за менаџирање во училница
 • Како да се вработите во странство

Модулите на курсот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ