92% попуст на 50 часовен онлајн курс по криминологија и профилирање - Criminology and profiling + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Купени: 2

Добивате

50 часовен онлајн курс по Криминологија и профилирање + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Криминологија и профилирање.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 65 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил [email protected]

Опис

Криминологија и Профилирање

   Ако отсекогаш сте биле фасцинирани од криминалот и луѓето кои се задолжени за фаќање на криминалци ова е курсот кој ќе ви помогне да ја задоволите таа фасцинација.

Разбирањето на криминологија и профилирање ја поставува основата со која ќе го разберете криминалниот ум и мотивација, и кое ќе ви помогне да го фатите криминалецот пред да направи уште некое кривично дело.

Од ова поле имаат излезено голем број на полицајци, детективи и форензичари кои се поспособни од било кога во пронаоѓање на криминалци и нивно доведување до правда.

Не е важно дали сакате да ја промените кариерата или сте студент кој е во потрага по својата прва кариера, овој курс е специјално дизајниран да ви го даде потребното знаење со кое ќе го започнете вашиот нов живот.

На овој курс ќе научите се што треба да знаете за:

 • Основи на криминологија
 • Различни филозофии во разбирање на криминал
 • Различни видови криминал, степенот на сериозност на кривичното дело и прикладната казна
 • Форензичка наука и како да ја користите
 • Криминалниот Ум
 • Познати криминалци и нивните профили

       Дали сакате да го исполните вашиот сон за возбудлива кариера како лице на правдата?

Знаењето со кое ќе се здобиете на курсот по криминологија и профилирање создава можности за работа во борба против криминалот, без разлика на тоа дали сакате да бидете детектив или форензичар.

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.