92% попуст на 50 часовен онлајн курс по криминологија и профилирање - Criminology and profiling + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Купени: 2

Добивате

50 часовен онлајн курс по Криминологија и профилирање + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Криминологија и профилирање.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 65 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Криминологија и Профилирање

   Ако отсекогаш сте биле фасцинирани од криминалот и луѓето кои се задолжени за фаќање на криминалци ова е курсот кој ќе ви помогне да ја задоволите таа фасцинација.

Разбирањето на криминологија и профилирање ја поставува основата со која ќе го разберете криминалниот ум и мотивација, и кое ќе ви помогне да го фатите криминалецот пред да направи уште некое кривично дело.

Од ова поле имаат излезено голем број на полицајци, детективи и форензичари кои се поспособни од било кога во пронаоѓање на криминалци и нивно доведување до правда.

Не е важно дали сакате да ја промените кариерата или сте студент кој е во потрага по својата прва кариера, овој курс е специјално дизајниран да ви го даде потребното знаење со кое ќе го започнете вашиот нов живот.

На овој курс ќе научите се што треба да знаете за:

 • Основи на криминологија
 • Различни филозофии во разбирање на криминал
 • Различни видови криминал, степенот на сериозност на кривичното дело и прикладната казна
 • Форензичка наука и како да ја користите
 • Криминалниот Ум
 • Познати криминалци и нивните профили

       Дали сакате да го исполните вашиот сон за возбудлива кариера како лице на правдата?

Знаењето со кое ќе се здобиете на курсот по криминологија и профилирање создава можности за работа во борба против криминалот, без разлика на тоа дали сакате да бидете детектив или форензичар.

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.