89% попуст на online курс за NLP: The Psychology of Success од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 eur) по цена од 682 ден. (11 eur)

Цена

682 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

89%

Заштеда

5456 ден.

Купени: 11

Добивате

Online курс за NLP (Neuro Linguistic Programming): The Psychology of Success

 • Бесплатен сертификат во PDF форма

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.11.2019 до 15.01.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот NLP: The Psychology of Success
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 65 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Достигни ги своите цели и живеј го животот со 100% пареа со НЛП - неуро лингвистичко програмирање. Користете НЛП техники за да ја превземете контролата врз сопствената судбина и да постигнете нешто повеќе! 

NLP им помогна на милиони луѓе од целиот свет да го променат својот живот и да го реализираат својот вистински потецијал, а сега и Вие можете да го сторите истото и да бидете на пат кон поголема среќа и благосостојба. НЛП во сушност значи да го научите јазикот на вашиот ум и овој курс е како прирачник за вашиот мозок.

НЛП е став и методологија, тоа е збир на алатки и техники за носење со вас до крајот на животот за да ви помогне да се ослободите од негативни мисли, да ги постигнувате своите цели и да го живеете животот кој навистина го посакувате. Од овој курс ќе научите како да ги решите вашите проблеми, ослободете го вашиот вистински потенцијал, поефективно комуницирајте со вашиот мозок и разберете ги и надминете ги своите стравови за да можете да ги отклучите новите можности и да го трансформирате вашиот живот!

Со овој курс ќе дознаете:

 • придобивки од NLP
 • како функционира NLP
 • столбовите на NLP
 • како да управувате со вашиот ум
 • создавање меморија
 • формула со 4 точки за успех
 • како да ги следиме целите
 • како да се користат сетилата за подобрување на комуникацијата
 • основи на мета-програма
 • воведете го NLP во вашиот секојдневен живот
 • што се NLP anchors
 • 10 primeni na NLP

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

zanetaqua

дали по завршување на курсот се добива сертификат?

Член на Grouper од: 24-01-2011

sandra

Здраво, Ве информираме дека по завршувањето на курсот добивате бесплатен сертификат во PDF форма.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.