94% попуст на пакет од 2 онлајн курсеви: Special Educational Needs и Autism Awareness + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

94%

Заштеда

6944 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 6

Добивате

Пакет од 2 онлајн курсеви + сертификат:

 • 50 часовен онлајн курс за едукација на деца со посебни потреби Special Educational Needs
 • 50 часовен online курс за свесност за аутизам Autism Awareness

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.05.2020 до 11.12.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за за едукација на деца со посебни потреби и пречки во развој Special Educational Needs
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до компанијата часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Курс за едукација на деца со посебни потреби

Дали сакате да направите промена во животот на луѓето на кои им е потребна вашата помош?

Како што се подобрува способноста да се идентификуваат децата со пречки во развој и кои имаат посебни потреби при учењето, толку повеќе се зголемува потребата за луѓе кои се тренирани да им помогнат на тие деца. Децата со посебни потреби при учењето имаат потреба од посебни третмани и услуги за да имаат добар перформанс во училиште. Токму затоа училиштата бараат талентирани личности кои ќе им помогнат на децата во процесот на учење.

Дали сте трпеливи?

Дали сакате работа со деца?

Дали имате пасија кон едукација?

Дали сакате да направите промена?

Доколку вашиот одговор е позитивен, тогаш ова е соодветен курс за вас. Овој курс е дизајниран за да се здобиете со се што е потребно за да го прмените животот на децата на кои најмногу им треба помош.

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој ЛИНК.

Свесност за аутизмот

Дали би сакале да сте во можност подобро да им служите на луѓето со посебни потреби во вашата заедница?
Овој онлајн курс за аутизмот е специјално дизајниран за да ви го даде потребното образование за да можете да им помогне на лицата со аутизам во заедницата. Без разлика дали само сакате да дознаете повеќе за аутизмот да им помогнете на лицата со аутизам или само саате да донесете промени помеѓу луѓето во заедницата, ние сме подготвени и можеме да ви помогнеме. Оваа интензивна онлајн програма за аутизмот ќе ви помогне да научите за:

• Спектарот на аутизмот и како да се идентификуваат лицата и каде припаѓаат во него
• Како аутизмот влијае на социјалните и функционалните интеракции на личноста
• Можните причини за појава на аутизам
• Како да се третираат различни симптоми на аутизмот
• Како да се создаде план за управување со лица со симптоми на аутизам 
• Како со аутизамот во училница
• Поддршка на заедницата на лица со аутизам и нивните семејства

Секоја година, бројот на лица со аутизам се зголемува, и аутизам заедница има потреба од повеќе луѓе кои во целост ја разбираат состојбата и се обучени да им помогне. Без разлика дали сте во потрага на кариера со помагање на лицата со аутизам или само сакате да се подготви себе си за да им помагате на нив, овој курс е за вас.
Дознајте повеќе за аутизмот, и што можете да направите за да им помогнете на аутизам заедницата.
Оваа онлајн програма ќе ви помогне да ја претвприте вашата љубов кон помагање на луѓето во кариера или  волонтерско искуство. Помлади или постари, можеме да ви помогнеме да добиете обука што треба за да го направи следниот чекор кон помагање на другите. Она што ја прави оваа можност уште подобро е што овој курс се следи целосно преку интернет, што значи дека ќе може да го следите во свое темпо, во вашиот дом. Вклучете се во овј курс и добијте ја потребната обука, но и чувствувајте се подобро за тоа што можете да им помогнете на другите.

Модулите на курсот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.