93% попуст на 30 часовен онлајн курс Home Brewing Beer + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

93%

Заштеда

5704 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 1

Добивате

30 часовен онлајн курс Home Brewing Beer + сертификат

Услови

  • Купонот може да се искористи од 16.05.2020 до 30.11.2020
  • Курсот се изведува online на англиски јазик.
  • Купонот е наменет за следење на online курсот Home Brewing Beer
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 65 дена од активацијата на кодот.
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
  • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Откријте какво пиво може да аправите директно од вашиот дом.

Во овој мастерклас ќе научите колку е лесно и возбудливо водење пиварница дома.

Дознајте што точно прави секоја состојка и каква улога игра во правењето совршено шише пиво. Откријте како специфичниот хмељ ослободува различни вкусови и пронајдете го точно она што треба да го додадете за да ја направите вашата следна серија уникатна.

Започнувањето е полесно отколку што мислите. Не е потребно многу алатки или време за да започнете со подготовка на производство. Може да започнете со малку како еден галон истовремено.

Господар на науката за пиварење и научете техники што ги користат некои од најголемите пиварници во светот.

Користете трикови што знаат само големите пиварници да направат совршена серија на домашно пиво. Совети како вршење на „секундарна ферментација“ и како внимателно да ги пополнувате шишињата. Станете познавач на пивара и пиво.

Импресионирајте ги пријателите со вашето длабинско знаење за пивото и историјата.

Ништо не одговара на гордоста што ќе ја чувствувате (и вкусот) кога земате голтка од сопственото домашно пиво.

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење. Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.