93% попуст на 30 часовен онлајн курс Introduction to Cheese making + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

93%

Заштеда

5704 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 2

Добивате

30 часовен онлајн курс Introduction to Cheese making + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.05.2020 до 11.12.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот Home Brewing Beer
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 65 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Врати се на поедноставно време, кога ја правевме храната од нула и точно знаевме што има во нашите оброци. Откријте ја креативната и вкусна уметност на производство на сирење и кашкавал. Откријте ги точните техники што професионалците ги користат за создавање и пастеризирање на сопственото сирење од удобноста на вашата кујна.

Создавањето свое сирење е забавен и ангажиран начин за да се научи одржливост и креативност на целото семејство. Додека повеќето сирења се прават во фабрики, ќе откриете колку малку треба да создадете свои вкусни пити сирење. Вашето домашно сирење може да се користи во десетици рецепти или да уживате самостојно со убаво вино.

Откријте колку пари можете да заштедите со создавање на сопствено сирење на големо. Откако ќе го совладате вашиот занает, ќе можете да ги продадете сирењата за потпишување на пазарите на земјоделци и други локални настани. Првото парче сирење ќе ве исполне со чувство за достигнување и гордост што може да се најде само кога сами сте го направиле.

Што ќе научите

 • Откријте како да создадете свој одржлив извор на здрави сирења веднаш од вашата кујна.
 • Како да започнете со производство на сирење и кашкавал, и што точно ќе треба да започнете.
 • Како да го персонализирате сирењето, за тој уникатен вкус што само вие можете да го создадете.
 • Предности на заштеда на пари од правење сирење од дома.
 • Како креирањето на сирење може да биде едукативна и вредна вештина за целото семејство.

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење. Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.