91% попуст на 30 часовен онлајн курс за вовед во астрономија - Introduction to Astronomy + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 (99 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5580 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за вовед во астрономија + сертификат

 • Времетраење: 30 часовен 
 • Cертификат за успешно завршен курс

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online и на англиски јазик.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА

Опис

Дали сакате да ги научите приказните за универзумот? Дали некогаш сте се запрашале која е причината поради која постојат соѕвездијата, зодиакот, за сите нас кои сме на Земјата? Дали сакате да се здобиете со вештинипотребни за да ги преведете белезите на небото во ноќта, преку употреба на ваши техники за обзервација небото и здобивање со поголемо разбирање за Астрономијата како наука?

Онлајн курсот за Астрономија и набљудување на небото е наменето за оние кои:

 • Се љубопитни за соларниот систем и како фунционира целиот универзум
 • Би сакале да ги разликуваат големите патеки на соѕвездието како Големата Мечка и многу други
 • Сте заинтересирани за историјата, теориите и предмети од Астрономските студии
 • Би сакале да гледате во небото навечер и да ги разликувате различните комети, планети, астероиди и многу други.
 • Сакате да знаете како универзумот влијае врз животот на Земјата

Нашиот простор и време на Земјата се ограничени, со што и нашиот свет е мал и ограничен на просторот на кој сме родени, израснати и низ кој патуваме. Еден пример за гледање кон небото навечер, ќе ве потсети дека надвор од нашата планета, постои поголем, повреден и бурен универзум. Желбата за изулување на соларниот систем не е  ограничена со години, локација, раса или религија. Секој кој ја има искусено убавината на ноќното небо, знае дека постои огромна историја за универзумот, за ѕвездите, планетите и најразлични други форми.

За новите астрономи, како функционираат месечината, соѕвездието, планетите и зодиакот, може да биде збунувачки. Поради тоа, овој курс е дизајниран за непрофесионалци, астрономи – аматери. По завршувањето на курсот, студентите ќе може да уживаат во небото, со поголемо разбирање за тоа како универзумот влијае на нас, да се запознаат со историјата на планетите, и лесно да ги идентификувате различните структури на соларниот систем.

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.