93% попуст на 30 часовен онлајн курс Job Interview Prep + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

93%

Заштеда

5704 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Добивате

30 часовен онлајн курс Job Interview Prep + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.05.2020 до 31.12.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот Job Interview Prep
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 65 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

За младите професионалци кои навлегуваат на пазарот за барање на работа, или за оние кои бараат нова работа за прв пат после многу години, интеврјуирањето претставува предизвикувачка пречка која е потребно да се премине со цел да пронајдете работа. Додека работните позиции се останати исти во последните 20 години, интервјуирањето како процес се има драстично променето. Многу луѓе сега имаат специфични барања за секоја позиција, и има се повеќе луѓе кои бараат работа од слободни работни позиции.

Сите сме биле на тоа место, кога сте биле на интервју, и дури иако сте перфектно квалификувани за таа позиција, не добивате повратен одговор. Зошто? Бидејќи не сте се истакнале пред лицето кое го има правено вашето интервју.

Потребно е да превземете некои чекори со цел да се издвоите, во вашето резиме и во вашето мотивационо писмо, како и за време на вашето интервју. Лицата кои го вршат вашето интервју се обично лица кои имаат премногу работи, не секогаш квалификувани за тоа што го работат, и обично бараат лица за работи кои им се само ним познати. Доколку сакате да успеете и да ја добиете вашата идеална работа, морате да специјализирате голем ранг на вештини за интервју како комуникација, говор на тело, лична експресија и многу други.

Овој курс ќе ви помогне да ги специјализирате сите вештини кои ви се потребни за на интервју за да ги максимизирате шансите за да ја добиете работата која ја посакувате. Интервјуирањето е вештина, и колку повеќе знаете, ќе бидете подобри во истото. Овој курс ќе ве научи како:

 • Ефективно да се подготвите за интервју за да му покажете на лицето кое го врши вашето интервју дека ја сакате работата
 • Како да одговорите на чести прашања кои се поставуваат на интервју
 • Што да прашате и што не е дозволено да прашате
 • Имајте самоуверен пристап
 • За да ја дадете имресијата која ја сакате, употребете комуникациски и говор на телото
 • Бидете убедливи, искрен, харизматичен

Изучувањето на овие вештини ќе ви помогне да остварите близок однос со лицето кое го врши вашето интервју и да се покажете во најдовро светло.

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.