93% попуст на онлајн курс за живеење со дијбетес - Living with Diabetes + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

93%

Заштеда

5704 ден.

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за живеење со дијбетес - Living with Diabetes + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.05.2020 до 24.01.2022
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Living with diabetes
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Кога првпат сте дијагностицирани со дијабетес, тоа може да биде шок за вас.

Дури и ако вашиот лекар ги покрива сите основи, може да се чувствувате нервозни, сами и несигурни за промените што ќе треба да ги направите во вашиот живот.

Или, може да се сомневате дека имате дијабетес и не знаете кои се следните чекори.

Целта на овој курс е да ви обезбеди информации, образование, поддршка и зајакнување, така што можете да ја преземете контролата врз вашиот дијабетес и да го живеете најсреќниот и најздравиот живот. Од тие први денови на вашето прво назначување и тестирање, токму преку долгорочно управување и само-грижа, ќе ги покриеме сите фази на живеење со дијабетес. Во овој курс ќе научите начини на справување и велнес стратегии поврзани со исхрана, вежбање, управување со стресот, олеснување на болката и природни лекови.

За кого е овој курс:

 • Поединци кои неодамна биле дијагностицирани со дијабетес
 • Оние кои се тестираат за дијабетес
 • Секој кој се грижи дека можеби да има дијабетес
 • Членови на семејството на некој близок кој има дијабетес
 • Поединци кои имаат дијабетес и сакаат поддршка и ресурси
 • Оние кои сакаат поефикасно да управуваат со нивниот дијабетес

Повеќе информации за модулите кои се изучуваат во овој курс можете да видите на следниот ЛИНК

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.