92% попуст на 30 часовен онлајн курс за односи со јавноста + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378. (119 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 1

Добивате

Oнлајн курс за односи со јавноста 

 • Времетраење: 30 часови
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за односи со јавноста
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Зборувајте јасно и гласно

Од Start-Up до компании од милион долари, на сите им е потребен PR. Во време на дигитална ера, повеќе од било кога е битно да го менаџирате присуството на еден бренд и да зборувате директно на правилната публика.  

Никогаш порано не било толку возбудливо да започнете кариера во PR.

Вие можете да:

 • Да изградите соработка со денес најголеми инфлуенти
 • Следење online и offline
 • Помогнете им на просперитетните star-up-и да бидат во центарот на вниманието кои тие го заслужуваат
 • Помогнете во лансирање на извондредни нови производи

PR е динамична кариера во светот кој никогаш не спие. Безразлика дали работите за агенција, или како поединец, ќе откриете кариера која ќе ви овозможи да запознаете нови личности и да работите различни работи секој ден. Овој курс ви овозможува теоретско практично знаење кое ќе ви биде потребно во вашата кариера во PR.

Ќе научите:

 • Најдобриот начин како да направите пријатели и контакти
 • Како да се поврзете со новинарите
 • Зошто ви е потребна PR стратегија
 • Најдобриот начин да направите солидна стратегија
 • Сите алатки кои ви се потребни за да пристапите до медиумите
 • Како да направите медиа календар
 • Како да креирате прес пакет кој ќе предизвика воодушевување
 • Како да ја раскажете приказната на вашиот клиент - бренд

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.