91% попуст на 30 часовен онлајн курс за односи со јавноста + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378. (119 eur) по цена од 682 ден. (11 eur)

РАСПРОДАДЕНО

91% попуст на 30 часовен онлајн курс за односи со јавноста + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378. (119 eur) по цена од 682 ден. (11 eur)

Цена

682 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

7,378 ден.

Попуст

91%

Заштеда

6,696 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 4

Добивате

Oнлајн курс за односи со јавноста 

 • Времетраење: 30 часови
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2018 до 25.01.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за односи со јавноста
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Зборувајте јасно и гласно

Од Start-Up до компании од милион долари, на сите им е потребен PR. Во време на дигитална ера, повеќе од било кога е битно да го менаџирате присуството на еден бренд и да зборувате директно на правилната публика.  

Никогаш порано не било толку возбудливо да започнете кариера во PR.

Вие можете да:

 • Да изградите соработка со денес најголеми инфлуенти
 • Следење online и offline
 • Помогнете им на просперитетните star-up-и да бидат во центарот на вниманието кои тие го заслужуваат
 • Помогнете во лансирање на извондредни нови производи

PR е динамична кариера во светот кој никогаш не спие. Безразлика дали работите за агенција, или како поединец, ќе откриете кариера која ќе ви овозможи да запознаете нови личности и да работите различни работи секој ден. Овој курс ви овозможува теоретско практично знаење кое ќе ви биде потребно во вашата кариера во PR.

Ќе научите:

 • Најдобриот начин како да направите пријатели и контакти
 • Како да се поврзете со новинарите
 • Зошто ви е потребна PR стратегија
 • Најдобриот начин да направите солидна стратегија
 • Сите алатки кои ви се потребни за да пристапите до медиумите
 • Како да направите медиа календар
 • Како да креирате прес пакет кој ќе предизвика воодушевување
 • Како да ја раскажете приказната на вашиот клиент - бренд

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ