92% попуст на 50 часовен онлајн курс за спортски агент + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Добивате

Онлајн курс за спортски агент 

 • Времетраење: 50 часови
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за спортски агент
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Дали би сакале кариера во спортската индустрија? Вообичаено, работата е средство за остварување на некоја цел, начин да се заработат пари за да можете да го живеете животот што го сакате. Но, што ако работата е животот што го сакавте, а не само една плата. Спортската индустрија е во константен пораст, и секојдневно се повеќе луѓе заработуваат пари во кариерата што ја сакаат. Доколку сте заинтересирани и сакате да бидете еден од многуте луѓе што пронаоѓаат задоволство во работата и индустријата што ја сакаат, тогаш нашиот онлајн курс за Спортски Агент е вистинската работа што ви треба за да почнете. Секој ден, играчи од разни спортови потпишуваат нови договори со тимови и спонзори, и потребата добар спортски агент да ги претставува и да им овозможи најдобри договори е во голем пораст. Добар спортски агент е некој што:

 • Го сака спортот
 • Сака да работи со луѓе  
 • Знае како да ги претстави клиентите во најдобро светло 
 • Има способности за продажба 

Доколку овие квалитети ве опишуваат, ние можеме да ви го дадеме знаењето што ви е потребно да ја почнете вашата успешна кариера. Курсот за спортски агент ќе ве подготви за се што ви е потребно да станете одличен спортски агент, вклучувајќи:

 •  Вовед во улогата на спортски агент
 •  Техники за мрежно поврзување
 •  Техники за преговарање
 •  Основни финансии
 •  Договорно право
 •  Односи со јавноста
 •  Градење на односи со клиентите

Модул 1: Вовед

 • Улогата на спортскиот агент
 • Плата
 • Вештини потребни за спортски агент
 • Совети за поголем успех како спортски агент

Модул 2: Разбирање на спортовите со кои што ќе се справувате

 • Фудбал
 • Бејзбол
 • Кошарка
 • Хокеј
 • Голф
 • Тенис
 • Други спортови

Модул 3: Вмрежување

 • Пробивање на вашето име на пазарот
 • Справување со отфрлање
 • Оставање на добар впечаток
 • Градење односи
 • Поедноставување на работите за клиентот

Модул 4: Анализа на вредноста

 • Оценување на вредноста на вашиот клиент
 • Анализа на пазарот
 • Прифаќање на слабостите на вашиот клиент
 • Оценување на вистинската цел

Модул 5: Односи со клиентот

 • Наоѓање нови клиенти
 • Доверба и вреднос
 • Справување со очекувањата
 • Давање на вашиот клиентот што сака
 • Советување на клиентите за големи одлуки

Модул 6: Односи со јавноста

 • Креирање на бренд
 • Истакнување на предностите на вашиот клиент
 • Привлекување на клиентот
 • Избегнување на слабостите
 • Покажување на внатрешната сила

Модул 7: Финансии

 • Разбирање на финансии
 • Советување на клиентот
 • Структури на плата
 • Награди и бонуси
 • Анализа на броеви

Модул 8: Правни работи

 • Разбирање на закони за договори
 • Јазикот на адвокатите
 • Парична казна и ограничувања
 • Креирање на договор и/или одобрување
 • Совети и трикови

Модул 9: Разбирање на Генералните Менаџери и структура на тимови

 • Front office структура и улоги
 • Економија на спортот
 • Како прават тимови играчите на пазарот
 • Управување со објекти
 • Управување со настани

Модул 10: Преговарање со тимови и спонзори

 • Како да се преговара
 • Знаење на трикови
 • Лоши техники на преговарање
 • Анализирање на противникот
 • Управување со ризикот и правење на тоа што е најдобро за клиентот
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.