92% попуст на 50 часовен онлајн курс за дегустација на вино - Wine Appreciation + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Добивате

Онлајн курс за дегустација на вино

 • Времетраење: 50 часови
 • Сертификат за успешно завршен курс

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online и на англиски јазик.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА

Опис

Сакате на научите повеќе за виното?

Без разлика дали сакате да станере сертифициран сомелиер или само сакате да научите како соодветно да одберете и сервирате вино за време на вечера со вашите пријатели овој IOA Wine Appreciation курс е најдобриот начин за да се подготвите за тоа.  Со овој курс ќе научите:

 • како виното се прави, од сеење на семињата и култивирање на грозјето до постанување во вино.
 • како разлчни врсти на вино се креираат и што ги прави сите нив различни
 • како да учествувате во дегустација на вино како експерт
 • што да барате во виното кое го дегустирате
 • како соодветно да го чувате и складирате виното
 • како да го одберете соодветното вино за приликата

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.