11 ја следат оваа компанија


img

ISILAX бимби концентриран сируп

595 ден.

Шифра:

00589
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

ISILAX бимби е додаток на исхраната изработен од растителни екстракти, влакна и одбрани овошни сокови подложени на строга контрола на квалитет.

 • Без ефект на одложено дејство
 • Без грчеви и надуеност
 • Без иритација на ѕидот на цревата
 • Не предизвикува навика и мрзеливост на цревата

Количина: 200ml

ПРЕПОРАКА

 • Опстипација
 • Нередовна столица
 • Тврда столица

БЕЗБЕДНОСТ

 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без глутен
 • Без алкохол
 • GMO free

ЕФИКАСНОСТ

 • 2 осмотски лаксативи
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

УПОТРЕБА

За деца и бебиња од 6 месеци

 • За правилна употреба на храната треба да се консумираат 1 до 3 супени (15 ml) лажици (во зависност од возраста), најдобро наутро или навечер пред спиење 
 • од 6 месеци до 3 години: 15 ml дневно
 • од 3 до 6 години: 30 ml дневно
 • од 6 години: 45 ml дневно
 • Ако сакате, може да се разредува со вода или други пијалаци (чај, млеко, чај од камилица, сок, итн.). Пред употреба да се протресе!

СОСТАВ

Деминерализирана вода, сок од бел јасен (Fraxinus ornus), фруктоза, концентриран сок од слива (Prunus domestica) 7,5%, концентриран сок од јаболка (Malus domestica) 5%, хидроглицерински екстракт од лисјата на црн слез (Malva sylvestris), инулин, јаболков пектин, конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина.

ВАЖНО

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.