13 ја следат оваа компанија


Iskra Бензински косилки за трева по избор + 2 години гаранција + бесплатна достава

12799 ден.

10990 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • бул. Борис Трајковски 86а (до Лукоил)

  Одведи ме таму

  02 2520 999, 078 238 820

  info@krusel.mk

Опис

Iskra Бензински косилки за трева по избор:

 Iskra LM51M Бензинска косилка за трева

 • Четиритактен OHV, 139 cm3, 2,6 kW (3,4 KM) мотор
 • Воздушно ладење
 • 3000 rpm во празен од 
 • 1,6 lit. Рез. за гориво
 • 0,55 lit. Рез. За масло
 • 3 подесувања на висина за сечење 20-75 mm
 • 510 mm (20") ширина на сечивото 
 • 178 mm (7") тркала
 • Погоден за тревници до 1600 m

Iskra HG48SMH-S Бензиска косилка за трева

 • Kапацитет  на моторот: 139 cm3,
 • Моќност: 2,5 kW (3.4 КС)
 • Вртежи во празно: 3000 врт / мин
 • Начин на возење: самооден
 • Тип на мотор: четворо тактен
 • Воздушно ладење
 • Резервоар за масло: 1,6 L
 • Резервоар за нафта: 0,55 L
 • Регулација на висината на сечење: 20-75 mm
 • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
 • Максимално  сечење  во ширина: 480 mm (19 ")
 • Тркала: Пред 178 mm (7 ") Задна 254 mm (10")
 • За тревни површини до: 1600m2
 • Тежина на апаратот: 36 кг

Iskra BK530N Бензиска косилка за трева

 • Зафатнина на моторот: 173 cm3
 • Моќност: 3.2 kW (4.4 КС)
 • Оптоварување брзина: 3000 вртежи / мин
 • Тип на мотор: четири-тактен ohv 
 • Воздушно ладење на моторот
 • Стил на возењето: самоодна
 • Волумен на резервоарот: 1.6 L
 • Волумен на резервоарот за масло: 0.55 L
 • Регулирање на висината на сечење: 20-75 mm
 • 8 позиции подесување на висината (централно)
 • Максимална сечење ширина: 530 mm (21 ")
 • Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 ")
 • Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)
 • Кутија за трева: 62 L
 • За тревници до 1800 метри
 • Димензии на кутија (во mm): 850 (D) x 580 (W) x 500 (V)
 • Нето тежина: 37 kg

Iskra HG56SMH-B Бензиска косилка за трева

 • Зафатнина на моторот: 173 cm3
 • Моќност: 3.2 kW (4.4 КС)
 • Оптоварување брзина: 3000 вртежи / мин
 • Тип на мотор: четири-тактен ohv 
 • Воздушно ладење на моторот
 • Стил на возењето: самоодна
 • Волумен на резервоарот: 1.6 L
 • Волумен на резервоарот за масло: 0.55 L
 • Регулирање на висината на сечење: 20-75 mm
 • 8 позиции подесување на висината (централно)
 • Максимална сечење ширина: 560 mm (21 ")
 • Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 ")
 • Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)
 • Кутија за трева: 62 L
 • За тревници до 1800 m2
 • Димензии на кутија (во mm): 850 (Д) x 580 (Ш) x 500 (В)
 • Нето тежина: 39,2 kg
   

Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева - Yamaha мотор

 • Волумен на моторот: 189 cm3
 • Моќност: 3,5 kW (4,7 KM)
 • Брзина на празен од: 3000 вртежи во минута
 • Тип на мотор: четиритактен (Yamaha)
 • Мотор со воздушно ладење
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
 • Капацитет на резервоарот за масло: 0,6 L
 • Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
 • 8 позиции за прилагодување на височината (во средината)
 • Максимална ширина на сечење: 530 мм (21 ")
 • Тркала: предна 178 мм (7 "); задна 254 мм (10")
 • Волумен на кошница со трева: 62 L
 • За тревни површини до: 1800 m²

2 години гаранција

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Крусел" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.