16 ја следат оваа компанија


- 11%

Iskra Мотокултиватор по избор + 2 години гаранција + бесплатна достава

17999 ден.

15999 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • бул. Борис Трајковски 86а (до Лукоил)

  Одведи ме таму

  02 2520 999, 078 238 820

  info@krusel.mk

Опис

1. Iskra HG6OT Мотокултиватор

 • Четиритактен, 139 cm3, 2,5 kW мотор со воздушно ладење
 • 1,6 lit. Капацитет за гориво, 
 • 0,55 lit. Капацитет за масло
 • 600 mm ширина на ротирачкиот прекопувач, 
 • 260 mm длабочина на орачот со 127 mm (5’) дијаметар,
 •  42 mm (1,65’) ширина на тркалото
 • Максимален агол на навалување – 20 c
 • Тежина – 35,6 kg
 • Лесен за управување и движење
 • Чекор по чекор инструкции за склопување вклучено во кутијата
 • Препорачано оддржување на моторот вклучено во инструкциит

2. Iskra HG6OT-B Мотокултиватор

 • Волумен на моторот: 173 cm3
 • Моќност: 3,2 kW
 • Брзина на мирување: 3000 вртежи во минута
 • Тип мотор: четиритактен
 • Мотор со воздушно ладење
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 0,55 L
 • Работна ширина на фреза: 600 mm (23.6 ")
 • Работна длабочина на мелење: 260 mm (10 ")
 • Дијаметар на тркалото: 127 mm (5 ")
 • Ширина на тркалото: 42 mm (1.65 ")
 • Максимален дозволен наклон: 20 °
 • Димензии на пакувањето (во mm): 690 (D) x 380 (W) x 660 (V)
 • Нето тежина: 36 кг
 • Бруто тежина: 39 кг

2 години гаранција

 

 

2 години гаранција

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Крусел" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.