Iskra Моторна пила по избор + 2 години гаранција + бесплатна достава

6999 ден.

5999 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • бул. Борис Трајковски 86а (до Лукоил)

  Одведи ме таму

  02 2520 999, 078 238 820

  info@krusel.mk

Опции на понудата:

Iskra SF7J112 4 Електрична пила 6,999 ден. 5,999 ден.
Iskra PN4600-6 16" Моторна пила 8,499 ден. 7,499 ден.
Iskra PN-5200-6 Бензиска моторна пила 8,599 ден. 7,999 ден.
Iskra PN-5800-4 Бензиска моторна пила 9,999 ден. 8,599 ден.

Опис

Iskra Моторна пила по избор:

1. Iskra SF7J112 4 Електрична пила

 • Работи на напон од 230-240 V ~ 50Hz - 2000 W
 • 2200 W Јачина на моторот
 • 7000 Вртежи во минута макс.
 • 12 m/s брзина на ланецот
 • 251 ml резервоар за моторно масло
 • 406 mm (16") големина на меч
 • 112 dB(A) бучавост
 • 4,9 kg тежина

2. Iskra PN4600-6 16" Моторна пила

 • Моќна и компактна моторна пила, со 16" (406 mm) меч.
 • Зафатнина на моторот - 45,8 cm3
 • Воздушно ладење
 • Излезна моќност - 1,6 kW
 • 3000 rp/m слободен тек
 • Кап. на садот за гориво - 550 ml
 • Кап. на садот за масло - 260 ml
 • Погонски чекор - 325 " (8255 mm)
 • Тежина - 5,4 kg

3. Iskra PN-5200-6 Бензиска моторна пила

 • Бензиска моторна пила 
 • Зафатнина на моторот 49,2 cm3; 
 • Номинална излезна моќност: 2.1 kW ;
 • Тип на мотор: двотактен ; 
 • Воздушно ладење на моторот ; 
 • 3000 вртежи во мин. при слободен тек ; 
 • 550 ml резервоар за гориво ; 
 • 260 ml резервоар за моторно масло ; 
 • 457 mm (18 ") должина на меч ; - Погонски чекор: 8.255 mm (.325") ; - 5,4 kg тежина 

4. Iskra PN-5800-4 Бензиска моторна пила

 • 54 cm3 зафатнина на моторот
 • Номинална излезна моќност: 2.2 kW
 • Тип на мотор: двотактен
 • Воздушно ладење на моторот
 • 3000 вртежи во мин. при слободен тек
 • 550 ml резервоар за гориво
 • 260 ml резервоар за моторно масло
 • 508 mm (20")  должина на меч
 • Погонски чекор: 8.255 mm (.325")
 • 5,4 kg тежина

2 година гаранција

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Крусел". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Крусел" овде
Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

ИСПОРАКА

Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 500 ден..
Види ја продавницата на "Крусел" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.