Cyber Monday! Проверете го вашето здравје! До 75% попуст на испитувања преку анализа на крв за интолеранција на храна и машко здравје во СкринЛаб Биохемиска Лабораторија

img

Цена од

70 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

300 ден.

Попуст

77%

Заштеда

230 ден.

Купени: 73

Добивате

Испитувања преку анализа на крв за машко здравје и интолеранција на храна

Опции на понудата:

Oткривање на интолеранција на 96 видови храна 6,000 ден. 1,890 ден.
Oткривање на интолеранција на 192 видови храна 8,100 ден. 2,690 ден.
Машко здравје - тотални протеин, албумин и креатинин 300 ден. 70 ден.
Машко здравје - PSA 800 ден. 399 ден.
Машко здравје - тестостерон и витамин Д 2,200 ден. 990 ден.
Испитување крвна слика (шеќер, холестерол и триглицериди) 300 ден. 70 ден.

Услови

  • Купонот може да се искористи од 31.10.2020 до 30.12.2020
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Не е потребно со себе да носите здравствена легитимација, упат или плави картони
  • Задолжителна претходна резервација
  • Комплетните резултати се добиваат на емаил

Опис

Грижете се за своето здравје!

Важноста на редовните прегледи и испитувања е од големо значење за добро здравје и виталност. Редовните испитувања се превенција од појава на болести и здравствени проблеми. Преку крвната анализа и соодветните испитувања може да се откријат најразлични потенцијални симптоми за појава на здравствен проблем со цел да се превземат превентивни мерки против истиот навремено.

Интолеранција на храна

Светскиот хит тест за испитување на прагот на толеранција на разни видови храна преку крв на специјален попуст. Дознајте на што ви реагира организмот и создава тешкотии и избегнете го истото. Со оваа понуда добивате комплетна анализа на 96 или 192 видови храна за проверка дали нешто од она што јадете му предизвикува несакана реакција на организмот која витално не го загрозува пациентот но може да биде причина за одредени болести. Најчесто тоа се посекојдневните тегоби кои ги чувствувате, како инфекции, мигрена, несоница, болки во мускули, целијакија, астма, брзо намалување или зголемување на тежината и сл. За да го спречите тоа и да го подобрите квалитетот на исхраната од која зависи се искористете ја можноста за овој тест.
Со овој тест добивате комплетно испитување на вашата реакција на 96 или 192 видови храна и состојки кои секојдневно ги конзумирате. Со ова ќе ја откриете причината за сите ваши хронични проблеми како што се стомачна болка, дијареа, подуеност во стомакот, потоа реума, болка во мускули и зглобови, мигрена, разни кожни проблеми како што се чешање и псоријаза, хронично зголемување или намалување на тежината и др

Листа на алергени за откривање на интолеранција на 96 видови храна
Месо и риба: свинско, зајачко, гуска, патка, мисирка, пилешко, телешко, бакалар, туна, шкампи, сардина, лигњи, морска и езерска риба, октопод. Јајце, млеко (кравјо, овчо, козјо, соино), моцарела, ајдамер, гауда, пармезан, ементал, јогурт, маслинки, какао, кафе, габи, мед, печурки, црн чај, зелен чај, авокадо, кајсија, цреша, слива, јагода, малина, киви, лимон, мандарина, манго, јаболко, праска, портокал, ананас, банана, грозје, грејпфрут, бадем, лешник, парсли, зачини, сончоглед, орев, лук, целер, брокули, тиква, кромид, зелка, спанаќ, компир, домат, морков, соја, краставица, грав, грашок, ориз, пченка, јачмен, брашно бело и брашно интегрално.

Листа на алергени за откривање на интолеранција на 192 видови храна
Какао, кафе, печурки, пепел, танин, бело чоколадо, бразилски орев, вргањ, литњи, интегрален ориз, школки, калинка, црвено вино, бело вино, месо од срна, млечно чоколадо, фстак, пеперминт, желатин, ќефир, кари, чедар, сладок компир, месо од ној, боранија, месо од див, вепар, црвен грав, интегрален ориз,  ромаин салата, рукола, камемберт сирење, магдонос, црвена пиперка, зелена пиперка, малина, лосос, босилек, мелем од лимун, лимунов лист, кокосов орев, млеко од кокос, сурутка, бела зелка, црвена зелка, кинеска зелка, аспарагус, авокадо, зелен чај, црн чај, карамела, цимет, сенф, копар, тиква, семки од тиква, сусам, ванила, спирулина, прашок за пециво, лубеница, диња, вишна, боровница, кавијар црн, кавиар црвен, камилица, оригано, шитаке, зелен бибер, црн бибел, бел бибер, маслиново уље, маслинка црна, маслинка зелена, рум, неутрална, павлака, тофу, папаја, чили, пастрама, лозов лист, куркума, алое вера, афион, плаво сирење, ослич, сом, јагула, палмино масло, сончогледово масло, октопод, бамбус, пченица, интегрална пченица, дива пченица, просо, пченка, ржано брашно, јачмен овес, ориз, белка од јајце, жолчка од јајце, козјо млеко, овчо млеко, кравјо млеко, моцарела, ајдамер, ементал, гауда, пармезан, јогурт, бадем, лешник, кикирики, урма, ловоров лист, буковец, индиски орев, орев, сончоглед, маслинки, квасец, мед, свинско месо, јагнешко месо, телешко месо, пилешко месо, зајачко месо, месо од патка, месо од гуска, мисиркино месо, бакалар, харинга, лаврак, туна, скуша, лигња, крап, кинески крап, рак, шкампи, орада, ципура, сардина, пастрмка, кајсија, цреша, слива, малина, јагода, киви, лимун, мандарина, манго, јаболко, праска, портокал, суво грозје, круша, ананас, банана, грејфрут, грозје, лук, целер, брокула, тиквичка, ким, кромид, рузмарин, проќељ, карфиол, спанаќ, грашак, грав, марула, леќа, компир, краставица, цвекло, соја, домат, морков

Препуштете се на тимот професионалци од СкринЛаб Биохемиска Лабораторија кои ќе се погрижат за вашето здравје!

За компанијата

Основани 2009 година, СкринЛаб Биохемиска Лабораторија е лабораторија со екстерна контрола од BioRad ги работиме сите хематолошки, биохемиски, имунолошки и микробиолошки анализи. Крвна слика, клиничка хемија, полови хормони, тироидни хормони, автоантитела, серологија, плазма протеини, урина, туморски маркери, мониторирање на лекови, алерготестови.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.