До 80% попуст на испитување на Helicobacter pylori (преку крв или фецес) + комплетна биохемиска анализа на крв и урина во ПЗУ Рамус лабораторијa

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1770 ден.

Попуст

75%

Заштеда

1320 ден.

Купени: 49

 • Народен Фронт бр.14

  Одведи ме таму

  078 208 053; 025 512 500

  infomk@ramuslab.com

Добивате

Опции на понудата:

Helicobacter pylori (фецес) + комплетна биохемиска анализа на крв и урина 1,770 ден. 450 ден.
Helicobacter pylori (квалитативна анализа преку крв) + комплетна биохемиска анализа на крв и урина 1,770 ден. 350 ден.

 • Helicobacter pylori (фецес) 
 • Комплетна крвна слика
 • Седиментација на Еритроцити
 • Уринарен статус (комплетен хемиски преглед + микроскопски седимент) 
 • Серумско железо 
 • Црнодробни ензими ( ASAT и АLАТ ) 
 • Глукоза во крв 
 • Липиден статус - Вкупен Холестерол и Триглицериди 
 • Деградациони продукти - Уреа и Креатинин 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.01.2019 до 10.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!

Опис

ДИЈАГНОСТИЧКА ЛАБОРАТОРИЈА  РАМУС СКОПЈЕ започна со работа во Јануари 2019 година по превземање на Дијагностичка лабораторија ПЗУ Амедела основана на 01.06.2016 година од старна на Самостојна медицинско-дијагностички лабораторија-Рамус Софија, која во Република Бугарија работи од 2001 година, со над 750 вработени, повеќе од 20 лаборатории во поголемите градови, и над 150 пунктови за земање на материјали.

Нашата мисија е лабораторијата Рамус во Македонија да го претстави и донесе квалитетот од својата матична лабораторија од Република Бугарија, каде пациентите ќе можат да направат анализа на голем број на биомаркери со примена на најсовремени клинички лабораториски тестови за остварување на сеопфатна дијагностика во насока на унапредување на човековото здравје.

Во лабораторијата се вршат лабораториски испитувања на хематолошки статус, хемостаза, липиден статус, глуциден статус, ензимски статус, протеински статус, деградациони продукти, срцеви биомаркери, електорлитен статус, имунолошки статус и специфични анализи, уринарен статус, хормони, туморски маркери, коскени маркери, серолошки тестови за инфективни заболувања, алергии, мониторирање на лекови, скрининг за злоупотерба на дроги и алкохол , како и многу други високо специјализирани анализи кои се испраќаат во централната лабораторија во Софија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.