Вистинско гастрономско искуство во ресторан La Terrazza! 50% попуст на италијански специјалитети по избор: равиоли со рикота, спанаќ и тартуф печурки, таљатели со тартуф печурки, пица со тартуф печурки или фиорентина стек со тартуф печурки

РАСПРОДАДЕНО

Вистинско гастрономско искуство во ресторан La Terrazza! 50% попуст на италијански специјалитети по избор: равиоли со рикота, спанаќ и тартуф печурки, таљатели со тартуф печурки, пица со тартуф печурки или фиорентина стек со тартуф печурки

Цена

400 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

800 ден.

Попуст

50%

Заштеда

400 ден.

Купени : 9

 • Плоштад Македонија, Скопје

 • 071 211 203; 02 311 33 80

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 00:00 Саб-Нед: 08:00 - 00:00

Добивате

Италијански специјалитет по избор:

 • Пица со тартуф печурки (400 гр.), цена: 800 ден. 400 ден.
 • Таљатели со тартуф печурки (400 гр.), цена: 1500 ден. 750 ден.
 • Равиоли со рикота, спанаќ и тартуф печурки (400 гр.), цена: 1500 ден. 750 ден.
 • Фиорентина стек со тартуф печурки (650 гр.), цена: 1600 ден. 800 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.02.2018 до 15.03.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Купонот може да се користи секој ден од 18 до 24 часот
 • Купонот важи само за во ресторанот, не важи "за носење"
 • Понудата не важи за 8ми март

Опис

Состав на јадењето:

 • Равиоли рикота и спанаќ со тартуф печурки (400 гр.): тестенини, рикота, спањаќ, тартуф црни печурки, маслиново масло
 • Таљатели со тартуфо печурки (400 гр.): тестенини, тартуфо црни печурки, путер, маслиново масло
 • Пица со тартуфо печурки (400 гр.): тесто, моцарела, тартуф црни печурки, доматен сос, маслиново масло
 • Фиорентина стек (650 гр.): телешки стек, тартуф црни печурки, гарнир пекарски компир
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не тука.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.