Зимска идила во Банско (12.12 - 23.12.2019 и 12.01 - 31.03.2020)! 38% попуст на ноќевање со појадок за 2 лица + користење на Wellness центарот во хотел St. Ivan Rilski - Hotel & Apartments

Цена од

4850 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

7800 ден.

Попуст

38%

Заштеда

2950 ден.

Купени: 2

 • Bansko, Bulgaria (България), 2770

  Одведи ме таму

  00359 2 8 107 700, 00359 749 87 400

  reservations@saintivanrilski.com

Добивате

Понудата е за наем на сместување по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање за 2 лица во студио 7,800 ден. (126 еур)
4,850 ден. (78 еур)
BB ноќевање за 2 лица во апартман 9,701 ден. (156 еур)
5,981 ден. (96 еур)

Понудата вклучува:

 • Eдно ноќевање за 2 лица со појадок (BB)
 • Kористење на Wellness центарот (внатрешен базен, парна бања, 2 вида сауна, џакузи, ICE соба и релакс зона)
 • Бесплатно кристење на Baby care room
 • Бесплатен Wi-Fi и паркинг пристап
 • Вклучена туристичка такса и 9% данок

Понудата е валидна за термини:

 • 12.12 - 23.12.2019
 • 12.01 - 31.03.2020

*Цената се однесува за наем на целото сместување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.12.2019 до 31.03.2020
 • Потребно е да го приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето во хотелот
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail
 • По купувањето на ваучерот неопходно е да направите резервација на телефон или e-mail адресата од хотелот при што ќе го соопштите и бројот на ваучерот
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Доплати:
 • За дете до 6 години сместувањето е бесплатно
 • Појадок - за дете на возраст од 6 до 11,99 години се доплаќа 3€, за дете нad 12 години или возрасно лице се доплаќа 5€
 • Вечера - за дете на возраст од 6 до 11,99 години се доплаќа 6€, за дете нad 12 години или возрасно лице се доплаќа 11€
 • Паркинг - 5€ на ден (според слободни моментални капацитети)
 • Сите доплати се прават на рецепцијата на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до наведениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

St. Ivan Rilski Holiday Village е дел од FPI Hotels & Resorts, водечки хотелски ланец познат по својот висок квалитет на услуга и престој. Услугите и индивидуалниот пристап кон секој гостин го прави овој хотел да се разликува од останатите.

Се наоѓа во подножјето на Пирин планина, недалеку од скијачките писти на Банско со тотална површина од 16 000 m2. Изграден во алпски архитектурен стил со традиционални мотиви на регионот, се состои од 4* со капацитет од 107 двокреветни соби, голем Wellness центарот и 4 исклучителни куќи со апартмани со капацитет од 77 соби и еднособни апартмани. Карактеристичен со својата алпска архитектура и стил, овој хотел е вистински рај за оние кои бараат удобност, спокојство и луксуз.

Гостите можат да се релаксираат во голем и луксузен Wellness центарот (комплекс), кој вклучува внатрешен базен со природна светлина, соларни тераси, чадори и лежалки, турска бања, класична сауна, инфраред сауна, парна бања, ice соба, 3 соби за масажа, соба за релаксација, теретана и Tai Shiatsu соба.

Барот во лобито на хотелот е дизајниран за состаноци. Прозорците го доловуваат импресивниот поглед кон Пирин планина. Капацитетот е за 80 луѓе кои може да одберат од широката палета на алкохолни пијалоци, коктели, свежи сокови, ужинки и десерти.

Модерниот ресторан “Moderato” ќе Ве послужи со совршена Европска кујна со Медитерански акцент. Посебно внимание тука е посветено на здравата исхрана. Покрај внатрешниот простор ресторанот има и сончева тераса за ужување во топлите сончеви денови.

Таверната “Chanove” се одликува со традиционална атмосфера карактеристична за регионот, со традиционален декор, камин, и перфектна кујна која ќе Ви овозможи да пробате Бугарски специјалитети и многу повеќе.

Сите соби во хотелот располагаат со кабловска телевизија, мини бар, телефонска линија, брз интернет, луксузна бања со фен, хипоалергенски меки ќебиња, и електронски систем на заклучување на вратите.

Услугата и третманон на гостите во овој хотел е незаборавно уживање, релаксација и искуство на врвна професионалност.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.