Недела на храна #СкопјеГурман! Неодолив спој на вкусови! До 48% попуст на јадење по избор: пица капричиоза, пица пеперони, поло песто пене, пилешко во сос од печурки или цезар салата во италијански ресторан Veneto - City Mall

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! Неодолив спој на вкусови! До 48% попуст на јадење по избор: пица капричиоза, пица пеперони, поло песто пене, пилешко во сос од печурки или цезар салата во италијански ресторан Veneto - City Mall

Цена

139 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

290 ден.

Попуст

52%

Заштеда

151 ден.

Купени : 654

 • ТЦ City Mall Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 306 6663

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Јадење по избор:

 • Пица Капричиоза, цена: 290 ден. 139 ден.
 • Пица Пеперони, цена: 320 ден. 179 ден.
 • Поло Песто Пене (350 гр.), цена: 340 ден. 189 ден.
 • Пилешко во сос од печурки (350 гр.), цена: 330 ден. 189 ден.
 • Цезар салата (300 гр.), цена: 320 ден. 179 ден.

Опција за Скопско 1+1 гратис: Скопско или Smooth 0.3l, цена: 110 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!


Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2018 до 10.07.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Купонот важи само за во ресторанот, не важи "за носење"
 • Купонот може да се користи од понеделник до петок од 12:00 до 20:00 часот
 • Понудата не важи за време на викенд
 • За секој купен купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско пиво гратис
 • Колку купони за пиво Скопско купите, толку пива гратис добивате
 • Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Опис

Состав:

 • Поло Песто Пене (пене, пилешко во сос песто, шери, неутрална павлака)
 • Пилешко во сос од печурки (пилешки стек, вргањ, шампињони, компир веџис, брокула, неутрална павлака, лук, ацето крем)
 • Цезар салата (пилешко месо, пармезан, марула, маслинки, шери, кубети, говедска пршута, сос цезар, корпа од кори)

Ресторанот Венето преку храната што Ви ја нуди ќе Ве внесе во магичната приказна на Медитеранот. Венето е зачекорување во светот на вкусовите, кои се доведени до совршенство и чии рецепти се усовршувани со векови. Магијата на Медитеранот не е само во храната, таа е и во луѓето, во нивниот дух и славењето на убавините на животот. Оваа магија и позитивен дух, преку ресторанот Венето Ви ја пренесуваме и во Скопје. Со богатото мени составено од најдобрите специјалитети од Медитеранот, нашиот ресторан ќе Ви послужи вистинска храна за душата. Уживајте!

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.