46 ја следат оваа компанија


JBL Tune750 BT NC Bluetooth слушалки со noise cancelling + 1 година гаранција

7999 ден.

5980 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактертистики на производот:

 • Active Noise Cancelling
 • JBL Pure Bass Sound
 • Wireless Bluetooth Streamin
 • 15H battery life with BT+NC 2H recharging time
 • Multi-Point Connection
 • Hands-free calls & Voice control
 • Lightweight and fold able design
 • Technical Specifications:
 • Transducer size: 40mm
 • Frequency range: 20Hz–20kH
 • Sensitivity passive mode: 95dBSPL/1mw
 • Sensitivity active mode: 100dBSPL/1mw
 • Transducer impedance: 32 ohm
 • Max input power (wired): 40mW
 • Transmit sensitivity: -15dBV/PA
 • Bluetooth transmitted power: <5dbm
 • Bluetooth transmitted modulation: GFSK, π/4DQPSK, 8DPSK
 • Bluetooth frequency: 2.402GHz–2.48GHz
 • Bluetooth profiles version: A2DP v1.2, AVRCP v1.5, HFP v1.6, HSP v1.2
 • Bluetooth version: 4.2
 • Headset battery type: Polymer Li-ion Battery (610mAh/3.7)
 • Charging time: <2 hours from empty
 • Music playtime with BT on and ANC on: 15 hours
 • Music playtime with BT on and ANC off: 22 hours
 • Music playtime with BT off and ANC on: 30 hour
 • Weight: 220g

Достапни бои:

 • Black – Црна
 • Blue – Сина
 • White – Бела
 • Core – Црвена

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.