Ги учиме и забавуваме најмалите! 61% попуст на прва рата за онлајн курс по италијански јазик со јога вежби за деца од Delfy Spirit во вредност од 1500 ден. по цена од 590 ден.

img

Цена

590 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

61%

Заштеда

910 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Прва рата за онлајн јога за деца со изучување на италијански јазик 

 • Времетраење на курсот: 7 месеци (октомври, ноември, декември, февруари, март, април и мај)
 • Интензитет на курсот: еднаш неделно (во сабота), по 1 час и 45 мин
 • Курсот почнува на 16.10.2021 година
 • Курсот е наменет за деца од 6 до 12 годишна возраст
 • Часовите се одржуваат онлајн

*Попустот се однесува на првата рата од курсот, останатите 4 рати (цена на рата: 1500 ден) се доплаќаат директно во студиото

*Повеќе за програмот “Piccoli е Forti” може да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.10.2021 до 06.11.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот потребно е да се јавите веднаш во студиото за вклучување во групата
 • Часовите се одржуваат онлајн 
 • Попустот се однесува на првата рата од курсот, останатите 4 рати (цена на рата: 1500 ден) се доплаќаат директно во студиото
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Јога програмот “Piccoli е Forti” (Мали, а силни), уникатен по својата содржина, се состои од детска јога со паралелно изучување на почетен италијански јазик за деца од 6-12 години

Во времетраење од 1 час и 45 мин еднаш неделно, вашите дечиња ќе поминат квалитетно време исполнето со физички јога вежби, техники за дишење, техники за јакнење на концентрацијата и визуализацијата, пеење, боење и цртање мандали и тематски содржини и ќе бидат воведени во основите на најмелодичниот јазик, спонтано, преку вежбите, приказните, песните, аудио материјалот и јазичните игри

Овој програм е посебен и по тоа што Јога вежбите ќе бидат претставени преку едукативни приказни во кои истовремено додека вежбаат ќе ги развиваат најважните човекови вредности и вештини уште од мала возраст- сочуство, почитување на другите и себепочитување, споделување и изразување на чуствата и емоциите, позитивно мислење за себеси, јакнење на самодовербата и останати емоции.

Италијанскиот јазик ќе се изучува по два наставни метода (“Piccolo e forte A” и “Piccolo e forte B”) во издание на Edizioni Edilingua

Курсот го води Катерина С.Анѓеловиќ, која е сертифициран инструктор по јога и медитација со 20 годишно искуство, дипломиран life coach и м-р по филолошки науки, италијанистика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.