12 ја следат оваа компанија


Joint Protex (90 таблети)

1927 ден.

Шифра:

CV0131

Опис

Додаток во исхраната со глукозамин, хондроитин, МСМ Здравјето на нашите зглобови е од голема важност за квалитетот на нашиот секојдневен живот. Најчести причини кои доведуваат до појава на коскено-зглобни дефорамции се: дебелината, неправилната исхрана, долгото седење или претераното напрегање (професионално спортување, тешка физичка работа) и стрес. Дозирање: 3 таблети на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ 250 мг Гликозамин хидрохлорид, 200 мг Хондроитин сулфат, 150 мг Метил-сулфонил-метан (МСМ), 150 мг Гликозаминогликан, 50 мг Хијалуронска киселина (комплекс), 50 мг Цетил-милистореат (ЦМТ), 50 мг Екстракт од темјан, 40 мг Медуника, 10 мг Куркума, 5 мг Цинк, 1 мг Манган ВНИМАНИЕ! Не се препорачува на лица алергични на школки! Дијабетичари и оние со повисок холестерол треба да се консултираат со нивните лекари. Во случај на алергија од аспирин исто така потребен е совет од лекар. Не е препорачлива употреба за време на бремености и доење! Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.