12 ја следат оваа компанија


Joint Protex Forte (90 таблети)

2157 ден.

Шифра:

CV0155

Опис

Додаток во исхраната На здравјето на нашите зглобови влијаат многубројни фактори. Со стареење првенствено се трошат зглобовите, што е разбирливо, затоа што се трошат прво оние делови кои најмногу се користат и постојано работат, на пр. треба да ја носат севкупната телесна тежина (колкови, колена). Тој процес на постепено трошење може да се забрза заради недостаток на редовна физичка активност и зголемување на телесната тежина. Посебно внимание треба да се посвети на зглобовите доколку некој професионално се занимава со спорт или работи тешка физичка работа, како и наследните фактори (првенствено кај женските индивидуи). Дозирање: 1 таблета дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ 500 мг Гликозамин хидрохлорид, 270 мг Хондроитин сулфат, 150 мг Метил-сулфонил-метан (МСМ), 50 мг Хијалуронска киселина (комплекс), 50 мг Екстракт од темјан, 40 мг Медуника, 10 мг Куркума, 5 мг Цинк, 1 мг Манган ВНИМАНИЕ! Не се препорачува на лица алергични на школки! Дијабетичари и оние со повисок холестерол треба да се консултираат со нивните лекари. Во случај на алергија од аспирин исто така потребен е совет од лекар. Не е препорачлива употреба за време на бремености и доење! Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.